Вітальний адрес прот. Михаїла Сивака митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію з нагоди Різдва Христового

Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико!

У ці благодатні святкові дні, коли звідусіль чутно спів колядок, а небесні ангельські сили повсякчас прославляють Бога словами: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» Зібралися і ми, духовенство Львівського благочиння, парафіяни, всі вірні у цьому кафедральному соборі для того, щоб спільно помолитися та привітати свого архіпастиря, ієрарха Львівської єпархії зі святом Різдва Христового.

Митрополит Сурожський Антоній (Блум), в одному зі своїх інтерв’ю, розмірковуючи про поняття ієрархії в Церкві, сказав, що церковна ієрархія – це «піраміда вверх ногами», тобто чим на вищому щаблі знаходиться людина, тим більше вона повинна самозречено служити іншим. Ці слова є дуже глибокими за своїм змістом. Справді, у нас, на Львівщині, на вершині ієрархічної «піраміди» знаходитеся Ви, і водночас, Ви повністю жертвуєте собою, віддаєтеся всіма силами служінню Богу і ближнім, наслідуючи Христа Спасителя, Який сказав, що «Син Людський не для того прийшов, щоб Йому служили, але щоб послужити… іншим» (Мк. 11, 45).

З курсу Пастирського богослів’я, коли мова йде про священиче служіння, то в ньому виділяють три головні завдання, які повинен виконувати священнослужитель, це: літургісати (звершувати богослужіння, молитися), керувати і навчати. Аналізуючи ці три аспекти Вашого служіння, та й взагалі, життя очолюваної Вами єпархії, можна сказати, що Ви дуже ретельно і щиро ставитеся до Богослужінь. Численні служби, виїзди, архієрейські візитації парафій, освяти нових храмів, хіротонії, прощі… Люди люблять молитися разом з Вами, про що свідчать переповнені храми при архієрейських відправах.

Щодо керування, можна сказати, що Ви є дуже гарним адміністратором, належно і мудро керуєте ввіреною Вам єпархією. Знаковою подією є передача Церкві будівлі лівого крила храмового комплексу, де зараз тривають реставраційні роботи по облаштуванню повноцінного єпархіального управління, в якому будуть розміщені єпархіальні відділення та всі інші інституції, необхідні для належного функціонування Львівсько-Сокальської єпархії.

Третім аспектом служіння є навчання. Кожної Літургії ви проповідуєте, подаєте спраглому народу слово живої води, науку Христову. Цього року, з Вашого благословення почало діяти православне інтернет-радіо «Град Лева», яке транслює різноманітні просвітницькі, місіонерські передачі.

Ви навчаєте, й одночас навчаєтеся, займаєтеся науковою діяльністю. Так, трошки більше тижня тому, 28 грудня, у Києві відбувся успішний захист Вами докторської дисертації. Ця важлива подія має значення не лише для Вас, але й для усієї нашої єпархії. Ми пишаємося і щасливі тим, що знаходимося під началом архієрея, який має науковий ступінь доктора церковно-історичних наук.

Ще раз, Ваше Високопреосвященство, прийміть ці вітання. Нехай Христос, народження по плоті Якого ми сьогодні молитовно вшановуємо, обдарує Вас здоров’ям, духовною радістю і душевним спокоєм.

Ісполла еті Деспота!
Христос народився!
Pоздрукувати матеріал