Вітальне слово Преосвященного єпископа Матфея Високопреосвященному митрополиту Димитрію у День Тезоіменитства

Ваше Високопреосвященство!
Дорогі отці!
Дорогі браття і сестри!

У сьогоднішній урочистий і святковий день ми вітаємо Вас, дорогий і улюблений Владико, з Днем Тезоіменитства!

Саме слово, яким ми називаємо це свято, говорить нам про його суть: іменинник святкує свої іменини, тобто день пам’яті святого, від якого придбав своє ім’я. І Ви, Ваше Високопреосвященство, маєте дуже великого святого, який безсумнівно сам на небесах невсипно молиться за правдивих пастирів Церкви Христової.

У молитві до святителя Димитрія читаємо такі слова: о великий слов’янський Златоусте! Ви, Владико, для Галицької землі і для цієї єпархії воістину стали великим проповідником Слова Божого, великим Галицьким Златоустим, який проповідує, навчає і дарує те животворче слово, яке так необхідне сьогодні зраненим і пошкодженим гріхом душам.

Мушу сказати, що й сам це відчуваю, дорогий Владико, бо, хоча й ми не маємо змоги бути на кожному звершуваному Вами богослужінні, але засоби масової інформації, інтернет-сторінка Вашої єпархії “Град Лева” і відео-проповіді, розміщувані на ній, дозволяють нам і бачити, як Ви служите, і чути Ваші проповіді, і спостерігати за Вашою архіпастирською діяльністю.

І ось минулої неділі, коли Ви проповідували у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові, то сказали дуже хорошу і повчальну проповідь про таланти. Ви зокрема зазначили, що талантами нашими є не тільки те, що отримуємо ми від Господа Бога, але й те, що ми отримаємо, примноживши Божественні дари, і що ми самі віддамо ближнім. Ви наголосили також, що таланти тільки ті будуть важливі перед Богом, які походять від любові і примножуються у любові, а не ті, що людина тільки сліпо здобуває, будучи сповненою самолюбства і самодогоджання.

Я думаю, що всім священикам Львівсько-Сокальської єпархії, всім вихованцям Львівської православної богословської академії (бачимо сьогодні присутніх тут і ректора і студентів) треба навчатися від Вас дійсному пастирству Христовому, проповідництву, тому що люди є спраглими добрих батьківських, архіпастирських слів.

Дозвольте сьогодні від імені мого митрополита – Високопреосвященного Владики Луцького і Волинського Михаїла, від себе особисто і від нашої Волинської землі щиро привітати Вас із цим урочистим і святим днем, днем Вашого Ангела! Прийміть наші найщиріші вітання! Запевняю Вас, що ми завжди молимо Бога про те, щоби Він своїми ласками і щедротами завжди допомагав Вам у святительському служінні, щоби Ви мужньо, як і Ваш тезоіменитий святий, проповідували Слово Боже, навчали, наставляли і через це здобули велику користь для своєї душі, а люд Божий – спасся біля Вас.

На знак нашої спільної молитви прийміть цю просфору. Як Хліб Життя подається кожному, хто приходить з вірою до храму, так і Вам завжди Господь нехай посилає цей Хліб Життя на спасіння і в життя вічне. Нехай Господь веде Вас по житейському морю і разом із Вашою паствою приведе до спасіння!

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошене вікарієм Волинської єпархії Преосвященним єпископом Володимир-Волинським Матфеєм після Божественної Літургії у Покровському кафедральному соборі у день згадування перенесення мощей святителя Димитрія Туптала, митрополита Ростовського, День Тезоіменитства керуючого Львівською єпархією, 4 жовтня 2014 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ПРЕОСВЯЩЕННОГО ЄПИСКОПА МАТФЕЯ >>>

Pоздрукувати матеріал