Святійший Патріарх Філарет і Високопреосвященний митрополит Димитрій про футбол, Євро-2012 та християнський погляд

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, перебуваючи із Першосвятительським візитом у м. Тернополі, за прес-конференцією відповідав на різноманітні питання журналістів, коментуючи актуальні події церковного і суспільного життя. Не обійшли представники мас-медіа і футбольної теми. Висловлюючи свою думку, як повідомляє korrespondent.net, Святійший Патріарх Філарет сказав наступне:

"В цілому Церква підтримує і благословляє спорт, коли тільки він слугує укріпленню здоров'я людини. Але церква не благословляє ажіотаж і психоз, в який потрапляє людина, коли дивиться ці матчі. Ви подивіться на обличчя цих людей. Це вже не люди, вони тоді більше на мавп схожі, ніж на людей. Тому що вони виходять з рівноваги. Це гріховний стан: коли людина не володіє сама собою. Вони тоді і випивають, і б'ються. Ми проти цього".

Зазначимо, ще раніше Святійший Патріарх Філарет роз'яснив неприпустимість писання ікон із зображенням Спасителя з футбольним м'ячем у руках і Богородицею, що рукою вказує на зображений стадіон, і тим більше молитись перед ними.

Також думками щодо правильного християнського ставлення до спорту і футболу зокрема з нами поділився Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій:

"Мене часто запитують: «Ви любите футбол?» Я
відповідаю: «Ні!» Потрібно розрізняти дві важливі речі, коли ми говоримо про спорт. Коли людина займається приватно спортом, це непогано. Але є спорт професійний і великий. До нього слід віднести і футбол. У професійний спорт проникають різного роду маніпуляції, підкупи і великі гроші. Все це породжує несправедливість. Є ще одна велика проблема футболу – це футбольна параноя, або ж психоз. На це здатні хворіти значні за чисельністю групи людей. Коли на очах здіймаються лайки і бійки, нищення всього, що тобі попаде на шляху, тоді це серйозно, це психічна хвороба. Ось цього завжди слід уникати, бо футбол здатний таке накоїти. В Україні, в Європі, у Світі прекрасна пора – чемпіонат Євро 2012. Треба все нам робити для того, щоб цього всього уникнути і показати, що ми можемо все це адекватно сприймати".

gradleva.com
Pоздрукувати матеріал