Слово вітання Високопреосвященного архиєпископа Нестора керуючому Львівською єпархією Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди дня тезоіменитства

Ваше Високопреосвященство!
Високопреосвященний Владико Димитрію!

Сьогодні Свята Церква святкує пам'ять великого свого святителя, який є великим світильником благочестя та прикладом для кожного архиєрея, святителя Димитрія Ростовського.

Коли Вас постригали у чернецтво, то Святійший Патріарх благословив Вам носити ім’я цього великого святителя. І цей вибір був цілком вірний! Тому що для Вас у житті його приклад завжди був і є дороговказом, який вказує Вам шлях служіння, окормлення пастви і спасіння. І ви завжди слідуєте цьому дороговказу.

Як святитель Димитрій старався примножувати науку і богословську освіту у ввіреній йому єпархії, так і Ви, будучи у Києві ректором Київської духовної академії і семінарії, а потім Київської православної богословської академії, опікувались зростанням рівня духовної освіти не лише у Київській духовній школі, але і по всій Україні.

Прийшовши на Львівську кафедру, Ви також опікуєтесь наукою і навчанням молодих кадрів, які в майбутньому будуть продовжувати працю теперішніх священиків у розбудові Церкви.

Ви, як і святитель Димитрій, любите наукову працю. Напевно, коли будуть досліджувати Вашу наукову діяльність, то кількість праць, які Ви написали, кількість Ваших наукових статей і досліджень виявиться дуже великою і не кожному науковцю під силу буде уповні дослідити їх.

Ви також є добрим пастирем – опікуєтесь духовенством і мирянами Львівської єпархії. Однак, мушу зазначити, Ви є також і добрим прикладом для архиєреїв, наставляючи їх, показуючи приклад, як потрібно служити Богові і Церкві на кафедрі.

Сьогодні всі зібралися для того, щоб Вас привітати із Вашим днем тезоіменитства. Багато сьогодні тут присутньо духовенства. Це не випадково. Священики бачать у Вас не лише свого Архипастиря, але й люблячого отця, наставника і духовного батька.

Ви прийшли на Львівську кафедру – кафедру вимогливу, кафедру, яка добре придивляється і оцінює служіння архиєрея. І Ви не лише витримали цей екзамен, але стали для духовенства всієї єпархії рідним і батьком духовним.

Вітаючи Вас у сьогоднішній день від імені єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату, хочу побажати Вам здоров’я, благословення Божого і наснаги у Вашій як архипастирській, так і науковій праці.

Нехай Господь Вас береже і укріпляє, нехай настановлює Вас ще більше трудитися для спасіння довіреної Вам пастви! Господь завжди з Вами, благословляє Вас і введе Вас у Вашому служінні і Вашому житті. Нехай так буде продовжуватись ще багато років! Нехай ще протягом багатьох років Ви будете залишатись добрим пастирем для Львівщини, для всіх людей, які беруть із Вас приклад, для кожної християнської душі України.

Тому нехай благословення Боже перебуває з Вам, а молитви духовенства і Ваших співбратів архиєреїв завжди будуть Вас підтримувати у Вашому служінні!

Прийміть у сьогоднішній день ці книги (я сподіваюсь у Вашій бібліотеці ще таких не має, і це буде достойним її надбанням) і ці квіти, і нехай Ваше життя і служіння буде для Вас таким же квітучим.

Іс полла еті Деспота!

(слово виголошено після святкової соборної Божественної Літургії у Покровському кафедральному соборі м. Львова у день пам’яті святителя Димитрія Ростовського, день тезоіменитства Високопреосвященного митрополита Димитрія, 4 жовтня 2013 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

Pоздрукувати матеріал