Проповідь у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

"Тоді приходить Ісус з Галилеї на Йордан до Іоана хреститися від нього. Іоан же стримував Його і говорив: мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі приходити до мене? Але Ісус сказав йому у відповідь: облиш нині, бо так належить нам виконати всяку правду. Тоді Іоан допускає Його. І, охрестившись, Ісус вийшов зразу ж з води, - і ось розкрилися Йому небеса, і побачив Іоан Духа Божого, Який сходив, мов голуб, і спускався на Нього. І ось голос лунає з неба, який говорить: Це є Син Мій Улюблений, в Ньому Моє благовоління" (Мф. 3, 13-17).


"І сталось у ті дні, прийшов Ісус із Назарета галилейського і хрестився від Іоана в Йордані. І коли виходив з води, зараз же побачив Іоан небеса, що розкривалися, і Духа, Який, мов голуб, сходив на Нього. І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління" (Мр.1, 9-11).

Сьогодні Православна церква святкує велике свято – Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Про подію Богоявлення описують усі чотири євангелисти: Матфій, Марко, Лука і Іоан. Недавно, ми святкували Різдво Христове, де новонароджений Ісус став людиною, одним із нас, прийнявши людське тіло. На Богоявлення Ісус вже дорослий, приймає хрещення від Іоана Хрестителя, таким чином засвідчує те, що Він бере на себе відповідальність за наші гріхи. Подія Хрещення має дуже велике значення для спасіння всього світу. Хрещення Господнє та Різдво Христове дають нам можливість побачити велику любов Бога до нас.

Коли Спасителю виповняється тридцять років Він іде на річку Йордан і просить Іоана, щоб той Його охрестив. Христос приходить до Іоана, як звичайний грішник, знаємо, що в цей час багато людей приходило, щоб очиститись. Святий Іоан Предтеча жив на грані двох епох: він був останнім старозавітним і першим новозавітним пророком, готував людей до приходу Спасителя. Проте, святий Іоан Хреститель, вважає себе негідним такої почесті, він бачить перед собою святого і боїться ,відповівши на це: "Мені треба в Тебе хреститися, а Ти прийшов з цим до мене" (Мф.3:14). Ісус Христос входить у Води Йорданські ,та в цю ж мить стається велике чудо, всі почули голос з неба: "Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління", - Господь посилає свого сина для спасіння усіх людей. Чому так? Чому Господь входить у Йордан як і всі інші грішники? В час хрещення Ісуса Христа до Йордану приходило багато людей, - вони хотіли очиститися від своїх гріхів. Ці Води Йорданські, немовби, змивали весь бруд людської душі, усі гріхи та ненависть. І Бог посилає свого сина, щоб цей увійшов в цю переповнену гріховністю людей воду. Чому? Це відбувається для того, щоб, дорогі брати і сестри, ми усвідомили, як нас любить Господь, Він руйнує людську гордість. Господь переміняє воду Йорданську для очищення всього світу та перемоги добра. Це відбувається для того, щоб показати нам, як сильно Господь переживає за всі наші проблеми, труднощі, біди і скорботи. Господь чекає на нас завжди. Він чекає на нас, не зважаючи на те які ми є: чи очищені, перемінені, чи приходимо брудні від гріха з проблемами. Він, як Люблячий Батько, готовий подати свою руку у кожну хвилину нашого життя. Господь приходить у цей світ і перемінює його, але чи ми здатні відкритись для Нього. Інколи, бачимо труднощі у своєму житті, біди, розчарування. Задумаймося, на хвилинку,як реагуємо на всілякі труднощі у повсякденному житті. Ми повинні завжди знаходити допомогу лише у Господі. Бувають такі ситуації, коли маємо значні труднощі і можемо собі дозволити звернутись до ворожбитів, екстрасенсів, - це є великою сучасною проблемою, ні в якому разі не можна такого робити! Пам’ятаймо, маємо віддати все у Божі руки, і все у нас буде якнайкраще. Ніякі труднощі нам не пошкодять, якщо довіримо своє життя Люблячому Батькові!

Найбільшою небезпекою для людини є гріх. Тож уникаймо гріха, оскільки гріховність проникає у нашу душу і робить там рани. Єдиним лікарем людської душі, ран гріховності є Господь. Він готовий торкнутись найглибших ран та зцілити їх. Саме через хрещення засвідчується велика любов нашого Небесного Батька.

Це відбувається для того, щоб дорогі брати і сестри, ми усвідомили як нас любить Господь, Він руйнує людську гордість. Господь переміняє воду Йорданську для очищення всього світу та перемоги добра. Ріка у Священному Писанні є символом людського життя. Приймаючи хрещення, Ісус Христос, прийняв на себе гріхи всього світу. Він, омивши своє тіло в Йордані, змив наші гріхи.

У Священному Писанні читаємо такі слова, якими Христос заохочує нас до наслідування Його у всьому: «Я - Світло для світу; хто піде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, а матиме світло життя» (Іо.8:12). Отож, дорогі брати і сестри, потрібно довірити своє життя Богові, а особливо наповнювати своє серце любов’ю до Христа. Основними правилами нашого життя мають бути Його святі Заповіді. Це, немовби, наш дороговказ до Царства небесного.

В сьогоднішній день просимо у Пресвятої Тройці, насамперед, миру для нашої Батьківщини та прощення наших гріхів. Нехай це свято спонукає нас до вдячності Господу за все те, що маємо. Прислухаймось до волі нашого Небесного Отця та довірмо Йому усе своє життя. Сьогодні Господь промовляє до кожного із нас: «Ти є син мій улюблений, ти моя дочка улюблена!», Він торкається своєю силою до кожної своєї дитини і перемінює іі, очищує від зла, надає шанс на щасливе життя без гріха. Дорогі брати і сестри, Господь об’явився і залишився з нами. Він залишається з нами завжди, - у кожній секунді життя, Бог є завжди з нами! Як важливе це сьогодні усвідомлювати! Задумаймось… Сам Бог є з нами! Чого нам боятись? Коли ми це усвідомимо, ніколи не будемо ступати на стежину зла, нам буде соромно, бо Господь усе бачить. Він єдиний любить нас безмежною любов’ю.

Нехай ця освячена вода нам допоможе омитись від гріхів, недуг, байдужості та усякого зла. Нехай Господь у всьому допомагає. Амінь!


Переглядів: 2476

Pоздрукувати матеріал