Подячне слово протоієрея Стефана Палька Високопреосвященному митрополиту Димитрію з нагоди Архіпастирських відвідин Різдво-Предтеченської парафії м. Львова

Високопреосвященний Владико!

Всечесні отці!

Дорогі парафіяни і гості сьогоднішнього свята!

З пам’яті сьогодні виринають дуже приємні спогади. П’ять років назад наш дорогий Владика прибув до цього новозавітного Ноєвого ковчегу - храму Божого і освятив престіл в ньому, відслужив архієрейську службу Божу, і випросив надзвичайне, як бачимо, благословення для нашої громади. З того часу відправилося багато Літургій і впродовж духовного життя нашої невеликої громади виникали нові ідеї. І ось, підтримавши одну з таких ідей наших парафіян і благодійників, ми поставити тут, біля храму, Маріїнський стовп і скульптуру Матері Божої. Два роки назад ми запросили знову нашого Архіпастиря, щоби він поблагословив і освятив це молитовне місце. І ось уже не тільки у храмі, але й біля храму дуже багато людей знайшли затишне місце для молитви. А приходять сюди люди дуже різні: і ті, що прибувають на похорони, і пацієнти лікарні, і навіть туристи, що приїжджають на Личаківський цвинтар - усі вони піднімають голови свої в молитві до Матері Божої і підносяться своїм духом до неба, моляться і свій дух укріплюють під благословенням Небесної Цариці.

І знову ж таки виникла дуже гарна ідея і пропозиція від наших парафіян поставити в нашому храмі молитовний Маріїнський куточок. Довго ми йшли до цього, багато було прикладено праці, знайшли гарних майстрів і художників, залишалося тільки обрати, яку ж ікону Матері Божої помістити у цьому куточку. Сьогодні Владика зауважив у проповіді, що сучасне суспільство зазнає постійної дії злого духа і є надто марновірним, багато уваги і часу віддаючи меркантильним і скороминучим речам. Є гріх, а відтак приходить хвороба і смерть. Тому ми зупинили свій вибір на іконі Матері Божої “Всецариця”, через яку, як відомо, Пресвята Богородиця за молитвами віруючих людей відганяє всяке зло, відганяє чародійство і лікує найважчі хвороби, серед яких і рак. І ось настав цей гарний літній день - п’яте липня, за два дні до нашого престольного свята, і ми знову раді вітати Вас, дорогий Владико, на нашій парафії. З Вами молитва йде легко і дух здіймається до небес, бо Ви дійсно є тим добрим пастирем!

Ви, Владико, сьогодні відслужили Літургію і освятили наш молитовний куточок, біля якого молитимуться дуже багато людей і, напевно, по вірі своїй отримуватимуть від Матері Божої зцілення і духовну наснагу. І я сьогодні найперше хотів би подякувати Богові за Його благодать і милість; Матері Божій за Її омофор, простягнутий над нами; Вам, дорогий Владико, за вашу молитву, благословення і і гарні пастирські настанови; вам, дорогі отці, які завжди радо відкликаєтеся на запрошення і приходите на спільну молитву до цього храму; вам, дорогі дяки, за те, що завжди співом своїм прикрашаєте богослужіння; вам, дорогі парафіяни, за те, що так невтомно трудитеся на славу Божу; вам, дорогі благодійники і меценати, які складаєте пожертву, бо не збідніє рука того, хто дає - Господь усе повертає сторицею; вам, дорогі гості, які сьогодні зібралися на цю спільну молитву і розділили з нами нашу радість. Дякую всім. І просимо, Владико, Вашого благословення і Ваших молитов за нашу парафію.

(слово виголошене після Божественної Літургії в Різдво-Предтеченському храмі м. Львова під час Архіпастирських відвідин парафії Високопреосвященним митрополитом Димитрієм, в неділю 5-ту після П’ятидесятниці, 5 липня 2015 року)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал