Намісника Свято-Іоанно-Золотоустівського монастиря піднесено до ігуменського достоїнства. Вітання інформаційно-видавничого відділу

Ваше Високопреоподобіє! Всечесний отче Юліане!

Щиро вітаю Вас із прекрасним днем престольного свята монастирського храму чернечої обителі, що знаходиться під Вашим наглядом і ввірена Вашому керівництву, а також зі славною нагородою — піднесенням до ігуменського достоїнства, — яку Ви сьогодні отримали з благословення Предстоятеля нашої Церкви Святійшого Патріарха Філарета з уст і рук Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальского Димитрія.

За старовинною традицією ігуменам, тобто намісникам монастирів, вручався жезл, як символ влади над братією. Але ось мине зовсім небагато часу і за промислом і провидінням Божим Вам буде вручено інший жезл — жезл архиєрейської влади. Однак це нічого не змінюватиме у душах тієї братії, яка вже почала гуртуватись довкола центру православного чернечого життя Львова, що знаходиться під Вашою опікою, і тієї, яка іще примножуватиметься: для них Ви найперше залишатиметесь намісником. І ось тут Вам необхідно водночас бути і люблячим батьком, і строгим керівником, і щирим товаришем, і скорим помічником, і мудрим порадником. Ви поставлені над малим стадом як його пастир, тож і помочі та укріплення слід шукати Вам в єдиного істинного Пастиреначальника Христа. Тому і бажаю Вам, Ваше Високопреоподобіє, найперше милості та щедрого благословення Божого і у благій справі намісництва всякого укріплення і наставлення.

Мабуть по-особливому непростим є життєвий шлях монаха ХХІ століття. Але зичу Вам завжди через приклад власного життя, власного повсякденного служіння Богу і людям, бути за вченням і прикладом Господнім тим духовним світлом для нашого сучасного світу, такого бурхливого і такого темного. І, згадуючи про бурхливість сучасного життя, на завершення зичу Вам, щоби стіни Свято-Іоанно-Золотоустівського монастиря завжди були тихим і благодатним пристановищем для усіх голодних, спраглих і шукаючих Бога; бажаю, щоби приходячи та починаючи нести послух у стінах Вашої обителі, усі завжди знаходили шукане омріяне життя із Христом. Слово «монах» з грецької перекладається як «самітник». Проте ми ніколи не буваємо самотніми і залишеними, «бо з нами Бог», помочі від Якого щиро Вам бажаю!

На многії літа!
Лука Карпюк,
голова Інформаційно-видавничого відділу


Pоздрукувати матеріал