Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 21 жовтня 2015 року

ЖУРНАЛ № 31СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про поїздку до США (18-28 вересня 2015 р.)

ДОВІДКА:

З 18 по 28 вересня 2015 р. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет перебував із візитом у Сполучених Штатах Америки. Його супроводжував перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

18 вересня о 20 годині за місцевим часом патріаршу делегацію в міжнародному аеропорту Чикаго імені О'Хара зустріли: голова управи парафії святого апостола Андрія Первозванного м. Блумінгдейл (штат Іллінойс) Іван Яресько, генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько, настоятель української православної місії в Японії священик Павло Королюк та численні парафіяни.

19 вересня зранку Патріарх відвідав українську школу в Чикаго, де навчається понад 300 дітей, та мав виступ перед ними.

О 12 годині дня Патріарх Філарет відвідав собор святої Софії у місті Чикаго. Він ознайомився із станом справ у парафії, оглянув ремонтні роботи та поспілкувався із парафіянами, які прийшли привітати свого Предстоятеля.

Після обіду Патріарх відвідав тяжко хворого священика в одній із лікарень Чикаго та дав півгодинне інтерв'ю чаcописові "Українське слово".

О 19 годині вечора у залі імені Івана Трухлого громади святого апостола Андрія Первозваного м. Блумінгдейл з нагоди 45-річчя парафії та на честь патріаршого візиту відбувся ювілейний концерт Капели бандуристів Канади.

20 вересня Святійший Патріарх Філарет відправив Божественну літургію в кафедральному храмі Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді – соборі на честь святого Андрія Первозванного м. Блумінгдейл (штат Іллінойс).

Урочиста служба відбулася в ознаменування 45-ліття парафії. Під величний дзін дзвонів із хлібом-сіллю та квітами Предстоятеля Київського Патріархату зустрів голова управи парафії п. Іван Яресько, а настоятель храму протоієрей Віктор Полярний запросив Його Святість очолити богослужіння.

Святійшому Владиці співслужили: перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, настоятель протоієрей Віктор Полярний, архімандрит Питирим, протоієрей Богдан Згоба, протоієрей Олексій Касперук, протоієрей Роман Загурський, священик Михайло Васенда, священик Олег Сацюк, священик Петро Мазепа, клірик храму священик Михайло Лещишин, священик Павло Королюк.

Богослужіння прикрашав майстерний спів великого хору парафії під керівництвом Богдана Кулешка.

Під час відправи Патріарх Філарет звершив дияконську хіротонію над членом місійної парафії УПЦ Київського Патріархату в Японії, етнічним японцем, що у хрещенні носить ім'я Іван. Крім того, за ревне служіння Церкві Святійший владика нагородив золотим наперсним хрестом низку священнослужителів Вікаріату.

Святкування продовжились у церковній залі, де було влаштовано прийняття.

О 13 годині Святійший Патріарх взяв участь у відкритті першого на американській землі Хреста-пам’ятника на честь Небесної сотні та всіх загиблих Героїв України, спорудженого поруч із кафедральним храмом святого Андрія Первозванного.

На заході також були присутні міністр фінансів України пані Наталія Яресько, губернатор штату Іллінойс Брюс Вінсент Раунер, конгресмен Пітер Джеймс Роскам, генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько, духовенство Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, священнослужителі УПЦ США (Вселенського Патріархату) та Української Греко-Католицької Церкви, численні парафіяни з різних куточків Сполучених Штатів Америки.

Після виконання гімнів США та України, промов поважних гостей та причетних до побудови пам'ятного хреста Патріарх Філарет у співслужінні з першим проректором КПБА протоієреєм Олександром Трофимлюком звершив освячення пам’ятника.

21 вересня з нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відправив Божественну літургію в кафедральному соборі святого Андрія Первозванного м. Блумінгдейл (штат Іллінойс). Йому співслужили протоієрей Олександр Трофимлюк і настоятель храму протоієрей Віктор Полярний.

Того ж дня у конгрегаційній залі собору відбулися збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США і Канаді під головуванням Святійшого Патріарха Філарета.

На початку засідання секретар Вікаріату протоієрей Віктор Полярний зачитав звіт про діяльність за останній рік.

У ході всебічної дискусії були розглянуті питання, які турбують парафії Київського Патріархату в Америці, та прийняті відповідні рішення.

22 вересня Патріарх у супроводі протоієрея Олександра Трофимлюка прибув до Саут Бавнд Бруку – духовного центру Української Православної Церкви в США (Константинопольського Патріархату).

Візит відбувся на запрошення Предстоятеля УПЦ в США митрополита Антонія (Щерби).

Під час теплої дружної розмови першоієрархи обговорили питання визнання Вселенським Патріархатом автокефалії помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату, становище Православної Церкви в Україні та Українського Православ’я у світі, важливість соціального служіння Київського Патріархату в умовах неоголошеної війни тощо.

Після зустрічі митрополит Антоній та єпископ Даниїл запросили Святійшого владику відвідати церкву-монумент св. Андрія Первозванного, приміщення семінарії, адміністративного корпусу.

У крипті церкви св. Андрія Первозванного Патріарх Філарет відправив панахиду за блаженної пам’яті спочилим Святійшим Патріархом Київським і всієї України Мстиславом. За богослужінням співав хор семінаристів.

Спілкування продовжилося за обідньою трапезою. На згадку про зустріч було зроблене спільне фото.

23 вересня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час свого перебування у Вашингтоні на запрошення організаторів взяв участь у зустрічі Папи Римського Франциска в Білому домі.

24 вересня Патріарх зустрівся із конгресменом Марсією Каптур у будинку Палати представників Конгресу США.

У зустрічі також взяли участь єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні Станіслав Широкорадюк, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, голова управи собору св. Андрія Первозваного м. Блумінгдейл Іван Яресько, інші запрошені особи.

Марсія Каптур є представником США з Огайо в Конгресі з 1983 р., обіймає посаду голови Української Конгресової Спілки.

Того ж дня під час церемонії, організованої Посольством України в США, було представлено документальний фільм "Зима у вогні". Ця подія привернула широку увагу українських та американських політиків, дипломатів, представників ділового співтовариства, активістів та лідерів громадської думки. Почесним гостем заходу був Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Зима у вогні" є документальним фільмом, що показує боротьбу українського народу за свободу і демократію під час Революції Гідності.

Після перегляду стрічки до присутніх звернувся Святійший Патріарх, нагородивши режисера фільму Євгена Афінеєвського орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

25 вересня 2015 року у столиці Сполучених Штатів Америки у приміщенні Капітолію відбувся Форум "Українська боротьба за свободу: ризик західного провалу у політичній, економічній та гуманітарній допомозі".

Захід, що був чудово організований Американсько-Українською фундацією під керівництвом її президента Надії Мак-Коннелл, зібрав велику аудиторію державних, політичних, релігійних і громадських діячів зі Сполучених Штатів Америки та України.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату в роботі форуму взяли участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк, голова управи парафії святого апостола Андрія Первозванного міста Блуміндгейла Іван Яресько.

Після привітальних промов від організатора форуму пані Надії, Посла України у США Валерія Чалого, модератора форуму – першого посла США в Україні Романа Попадюка та конгресмена Марсі Каптур було увімкнене спеціальне відеозвернення Президента України Петра Порошенка до учасників зібрання.

Першим доповідачем форуму був Патріарх Філарет, який прочитав молитву та благословив учасників заходу. Далі Предстоятель Київського Патріархату розповів присутнім про важливість підтримки України західним світом в умовах розгорнутої Росією неоголошеної війни, про роль Церкви в утвердженні духовності та патріотизму українського народу, соціальній допомозі постраждалим від агресії та духовній опіці військовослужбовців.

Із доповідями виступили єпископ РКЦ в Україні Станіслав Широкорадюк, муфтій України шейх Ахмед Тамім, раввин Яків Дов Блайх, митрополит УГКЦ в США Степан Сорока, пастор Дейл Армстронг.

Від державної влади України до присутніх звернулися: міністр фінансів України Наталія Яресько, міністр оборони України Степан Полторак, перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій, народний депутат України Олексій Скрипник, радник голови Служби безпеки України Юрій Тандит.

Про можливі та вже реалізовані напрями допомоги Сполучених штатів Америки Україні розповіли конгресмени Кеті МакМорріс Роджерс, Ед Ройс, Еліот Енжел, Стені Гоєр, дипломати, очільники низки урядових та громадських організацій.

Загалом усі учасники Форуму одностайно наголошували на важливості постійної й ретельної допомоги Україні.

25 вересня о 20 годині Патріарх у супроводі протоієрея Олександра Трофимлюка прибув до Клівленда.

26 вересня зранку Патріарх відвідав Свято-Володимирський собор УПЦ в США (Константинопольського Патріархату) в м. Парма (Огайо), що є кафедральним храмом Центральної єпархії. Перед подвір’ям храму делегацію УПЦ Київського Патріархату зустрів настоятель собору протоієрей Іван Наконечний та клірики протоієрей Михайло Гонтарук і протодиякон Ігор Махлай. У своєму слові отець Іван зазначив, що має велику честь вже вчетверте приймати Святійшого Владику.

При Свято-Володимирському соборі діє велика школа українознавства, де навчається понад 200 учнів, тож Патріарх звернувся до дітей та їх наставників із повчальним словом та відповів на численні запитання. На згадку про зустріч було зроблене спільне фото зі священнослужителями храму.

Цього ж дня після обіду Святійший владика відвідав Український культурний парк у Клівленді.

27 вересня, у день свята Воздвиження чесного й животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Філарет відправив Божественну літургію у Свято-Троїцькій церкві міста Норт Роялтон (штат Огайо). Йому співслужили протоієрей Олександр Трофимлюк, настоятель храму протоієрей Роман Загурський, протоієрей Володимир Шайда, священик Петро Акружнов і священик Іван Телебзда.

Святкування продовжились у церковній залі, де було влаштовано прийняття. В урочистостях взяли участь сенатори та конгресмени, а також мер міста Норт Роялтон. Усі присутні мали змогу насолодитися чудовим хоровим концертом.

УХВАЛИЛИ:

1. Взявши до відома інформацію про візит, подякувати Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та протоієрею Олександру Трофимлюку за понесені труди.

2. Сердечно подякувати голові управи парафії святого апостола Андрія Первозванного м. Блумінгдейл (штат Іллінойс) Івану Яреську, секретарю Вікаріату та настоятелю собору св. Андрія протоієрею Віктору Полярному, настоятелю парафії Святої Тройці м. Клівленда протоієрею Роману Загурському, духовенству та парафіянам Вікаріату УПЦ КП в США і Канаді за чудову організацію та проведення заходів візиту, теплий прийом.

3. Висловити подяку Високопреосвященному Митрополиту Антонію (Щербі), Предстоятелю УПЦ в США (Константинопольського Патріархату), Преосвященному єпископу УПЦ в США (Константинопольського Патріархату) Даниїлу (Зелінському), духовенству та парафіянам цієї Церкви за теплий прийом.


ЖУРНАЛ №32


СЛУХАЛИ:

Повідомлення Преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, представника Київського Патріархату при Європейських інституціях, про участь в XV щорічній конференції з серії "Роль Католицької Церкви в процесі європейської інтеграції" на тему "Достоїнство, свобода, права людини" (м. Краків, Польща).

ДОВІДКА:

На запрошення організаційного комітету, з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, 24-26 вересня 2015 р. в м. Кракові архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь у XV щорічній конференції з серії "Роль Католицької Церкви в процесі європейської інтеграції" на тему "Достоїнство, свобода, права людини". Співорганізаторами конференції виступають Папський університет ім. Івана Павла ІІ в Кракові, Фонд Конрада Аденауера та Фонд Роберта Шумана, за підтримки Європейської народної партії та католицької Комісії єпископських конференції Європейської спільноти (СОМЕСЕ).

Конференцію привітали Архієпископ Митрополит Краківський РКЦ кардинал Станіслав Дзівіш, Маршалек Малопольського воєводства Марек Сова, Державний секретар МЗС Польщі Рафал Часковські, інші поважні гості. Відеозвернення з привітанням надіслав Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Під час конференції розглядалися питання достоїнства, свободи та прав людини в контексті процесу європейської інтеграції, співставлення секулярного та християнського поглядів на ці фундаментальні цінності, а також обговорювали актуальні проблеми масового напливу біженців до Європи з Сирії та Африки і російської агресії проти України. Серед інших учасників з доповіддю на пленарному засіданні конференції виступив архієпископ Євстратій (Зоря).

Під час перебування у Кракові архієпископ Євстратій відвідав резиденцію Митрополитів Краківських РКЦ, де мав зустріч з кардиналом Станіславом Дзівішем.

УХВАЛИЛИ:

1. Повідомлення взяти до відома, подякувавши організаторам конференції з серії "Роль Католицької Церкви в процесі європейської інтеграції" за запрошення представника Київського Патріархату до участі в ній.

Висловити сподівання на розширення співпраці між Київським Патріархатом та європейськими релігійними і світськими інституціями у питаннях захисту прав і свобод людини на основі християнського вчення.

2. Подякувати Генеральному консульству України в Кракові за сприяння в проведенні візиту.


ЖУРНАЛ №33


СЛУХАЛИ:

Повідомлення Преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, представника Київського Патріархату при Європейських інституціях, про участь в щорічній конференції Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), яка відбувалася у Варшаві у вересні 2015 р.

ДОВІДКА:

З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 29-30 вересня 2015 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій взяв участь у в щорічній конференції ОБСЄ у м. Варшаві (Польща), присвяченій імплементації документів ОБСЄ у сфері людського виміру. Засідання конференції 29 і 30 вересня, у яких брав участь архієпископ Євстратій, були присвячені свободі релігії та світогляду, захисту віруючих від переслідувань.

У своїх виступах архієпископ Євстратій підкреслив бажання Київського Патріархату до конструктивного розв’язання всіх проблемних питань у відносинах з Московським Патріархатом, відкинув звинувачення представників Російської Федерації, окремих російських громадських організацій, а також представника УПЦ Московського Патріархату в так званому захопленні храмів, відзначивши, що рішення про вихід зі складу Московського Патріархату громади приймають добровільно, переважною більшістю голосів своїх членів (від двох третин і більше).

У виступах представників України, ряду інших країн, а також низки громадських організацій були засвідчені факти переслідувань і утисків релігійних громад, священнослужителів та віруючих різних конфесій, в тому числі Київського Патріархату, в окупованому Росією Криму та у захоплених проросійськими терористами районах Донбасу.

УХВАЛИЛИ:

1. Повідомлення взяти до відома, подякувавши організаторам конференції ОБСЄ за запрошення представника Київського Патріархату до участі в ній.

2. Висловити обурення неправдивими звинуваченнями з боку представників Російської Федерації та інших, пов’язаних з нею осіб, на адресу України загалом і Київського Патріархату зокрема. Ці звинувачення є безпідставними, оцінюються Синодом як частина інформаційної війни влади Росії проти України та мають на меті посилення міжконфесійного і суспільного протистояння в Україні.

3. Ще раз звернути увагу міжнародної спільноти на численні факти порушення прав релігійних громад і віруючих різних конфесій, в тому числі Київського Патріархату, у окупованому Росією Криму та у захоплених проросійськими терористами районах Донбасу.

4. Подякувати Посольству України у Варшаві за сприяння в проведенні візиту.


ЖУРНАЛ №34


МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про збільшення числа інформаційних та силових провокацій з боку прихильників Московського Патріархату в Україні у випадках, коли громади добровільно, за рішенням переважної більшості своїх членів, ухвалюють рішення про вихід зі складу УПЦ Московського Патріархату та входження у юрисдикцію Київського Патріархату.

ДОВІДКА:

Протягом поточного року різко збільшилося число інформаційних та силових провокацій з боку прихильників Московського Патріархату в Україні у випадках, коли громади добровільно, за рішенням переважної більшості своїх членів, ухвалюють рішення про вихід зі складу УПЦ Московського Патріархату та входження у юрисдикцію Київського Патріархату. Такі громади стикаються з моральним, інформаційним, а також силовим фізичним тиском, їх звинувачують у "захопленні" власного храму.

Через інформаційні ресурси, пов’язані з Московським Патріархатом і Росією подаються однобокі, неповні, спотворені відомості про випадки переходу громад УПЦ МП до Київського Патріархату. За всіма ознаками ця інформаційна кампанія координується з Росії. Така інформація використовується російською владою для подальшої дискредитації України, виправдання своєї агресії проти нашої держави, руйнування згоди в українському суспільстві.

УХВАЛИЛИ:

1. Підтвердити незмінність позиції Київського Патріархату, раніше неодноразово засвідченої у заявах і зверненнях, щодо неприпустимості вчинення насильства до духовенства і вірних Московського Патріархату в Україні.

2. Відзначити, що згідно до українського законодавства кожна релігійна громада має право вільно обирати своє підпорядкування. Інформаційний, силовий, моральний тиск, залякування членів громади, до яких останнім часом все більше вдаються прихильники Московського Патріархату у випадках відходу громади від цієї конфесії, є незаконними і неприпустимими.

3. Вкотре запропонувати Предстоятелю та Священноначалію УПЦ (Московського Патріархату) розпочати діалог з метою недопущення ескалації конфлікту, для вирішення мирним шляхом проблемних питань у справі зміни парафіями юрисдикції. На жаль дотепер представники Московського Патріархату не виявили жодного бажання проводити такий конструктивний діалог.

Звернути увагу представників Московського Патріархату на те, що в питанні агресії Росії проти України вони постійно закликають українську владу до діалогу з агресором та примирення з ним за будь-яку ціну. В той же час вони самі не виявляють навіть ознак бажання мирно вирішувати конфліктні питання, відкидаючи всі пропозиції з цього приводу.

4. Просити Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета звернутися до віруючих та народу України з роз’ясненням позиції Київського Патріархату в порушеному питанні.


ЖУРНАЛ №35


МАЛИ МІРКУВАНЯ:

Про подальше сприяння з боку Української Православної Церкви Київського Патріархату боротьбі з корупцією в Україні.

УХВАЛИЛИ:

1. Відзначити, що боротьба з гріхом корупції, формування нетерпимого ставлення в суспільстві до цього зла є одним з головних завдань держави та всього суспільства. На наше переконання корупція на сьогодні є головним внутрішнім ворогом України та несе навіть більшу шкоду державі, ніж зовнішня агресія.

2. Засвідчити актуальність ухваленого Священним Синодом Звернення до українського народу про боротьбу з гріхом корупції (Журнал засідання № 28 від 21 жовтня 2014 р.). Підтримати ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у справі боротьби з корупцією.

3. Просити Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета звернутися до влади і українського народу із закликом продовжувати боротьбу з корупцією, як гріхом і великим суспільним злом.


ЖУРНАЛ №36


СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про зустріч з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з питання підтримки Церквою вакцинації дітей від хвороби на поліомієліт.

УХВАЛИЛИ:

Доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися до пастви і українського народу з питання підтримки Церквою вакцинації дітей від хвороби на поліомієліт.


ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ ЯКІВ

АРХІЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛИМЕНТ

ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ МАРК


Переглядів: 2031

Pоздрукувати матеріал