За свідченням багатьох сімей загиблих Львівська єпархія перша інстанція, що надала їм дійсну допомогу

8 квітня 2014 року у Залі засідань Львівського єпархіального управління під головуванням керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулись планові передпасхальні збори благочинних Львівської єпархії.


У роботі зборів взяли участь благочинні єпархії, з-поміж яких - голова і члени наглядової ради єпархії щодо надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих (що проживають чи проживали в межах канонічної території Львівської єпархії) під час силових протистоянь у м. Києві у січні-лютому 2014 року.

З-поміж багатьох розглянутих питань був заслуханий також і рапорт голови наглядової ради прот. Ярослава Дуди про фактичну передачу коштів адресатам - одноразова матеріальна допомога у сумарному розмірі 70 тисяч гривень (по 10 тисяч гривень кожній сім'ї) була надана сім'ям: Юрія Вербицького (м. Львів), Андрія Дигдаловича (с. Сокільники), Миколи Паньківа (с. Лапаївка), Богдана Ільківа (с. Щирець), Анатолія Жаловаги (м. Дубляни), Івана Бльока (м. Городок), Володимира Бойківа (м. Київ, уродженець Львова, де залишилася проживати стара мати) - активістів Майдану, убитих протягом січня-лютого 2014 року.

На підтверження факту отримання допомоги голова наглядової ради представив розписки із підписами членів сімей та представників наглядової ради на єпархіальних бланках.

Передача коштів здійснювалася безпосередньо головою ради та її членами за визначеним на попередніх консультативних засіданнях порядком.

Як доповів отець Ярослав, члени зазначених сімей висловлювали щиру подяку за увагу до їхнього гіркого становища, у більшості своїй зазначаючи, що це перша адресна допомога, яку вони отримали за весь період від січня-лютого 2014 року.


Нагадаємо, рішення про надання одноразової допомоги сім'ям загиблих на Київському майдані було прийняте на засіданні наглядової ради 1 квітня 2014 року, як перший етап такої допомоги. Також було вирішено більш уважно вивчити матеріальне становище сімей загиблих і постраждалих задля вирішення питання про диференціювання розмірів наступних благодійних матеріальних виплат.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал