Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив освячення каплиці при Львівському обласному клінічному психо-неврологічному диспансері

11 січня, у суботу після Різдва Христового, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Львівський обласний клінічний психо-неврологічний диспансер та звершив чин освячення каплиці на честь усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, що діятиме при стаціонарі №1 диспансеру.


Його Високопреосвященству співслужили: настоятель каплиці прот. Олексій Виноградов та ієрей Сергій Кирилюк.

Після освячення каплиці Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив у ній першу Божественну Літургію.

За богослужінням молився головний лікар диспансеру Володимир Яєчник, головний лікар Львівської обласної клінічної психіат­ричної лікарні, завідувач кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького проф. Олександр Фільц, завідувач стаціонару №1 Ростислав Гривул, завідувач стаціонару №2 Людмила Самсонова, голова Львівської обласної громадської організації «Спілка безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області «Наш Дім» Петро Ковалишин та перший заступник голови спілки Наталія Бабенко, а також лікарі та медсестри стаціонару №1.

Співи богослужіння виконував кліросний хор Покровського кафедрального собору м. Львова.

Заснування каплиці при обласному диспансері стало можливим завдяки співпраці прот. Олексія Виноградова, викладача кафедри психіатрії, лікаря обласної психіатричної лікарні ієрея Сергія Кирилюка та головного лікаря диспансеру Володимира Яєчника і завідувача стаціонару Ростислава Гривула, а також за матеріальної підтримки Спілки безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області «Наш Дім».

Наприкінці Літургії Архипастир звернувся зі словом до присутніх.

У свою чергу, зі словом подяки на адресу керуючого єпархією за візит, звершене освячення та очолену Літургію звернувся настоятель каплиці.

Також Високопреосвященний митрополит Димитрій за понесені труди, високу моральність та активну громадську позицію відзначив високими церковними нагородами - благословенними архиєрейськими грамотами, - головного лікаря диспансеру Володимира Яєчника та першого заступника голови спілки безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області «Наш Дім» Наталію Бабенко, чиє сприяння було дуже важливим у справі становлення каплиці при стаціонарі психо-неврологічного диспансеру.

На пам'ять про день освячення Владика Димитрій підніс у дар для каплиці ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

На завершення візиту Владика Димитрій наділив архипастирським благословенням учасників богослужіння.

Згідно благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія прот. Олексій Виноградов через богослужіння у новоосвяченій каплиці на честь усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана звершуватиме духовну опіку над адміністрацією обласного психо-неврологічного диспаснсеру, старшим, середнім та молодшим медичним персоналом стаціонарів диспансеру, пацієнтами, більшість яких страждає на психо-неврологічні розлади легкого ступеня важкості і значну частку яких складають ветерани війни в Афганістані, а також і мешканцями прилеглих будинків, оскільки сама каплиця розміщується в окремій від стаціонару будівлі.

Pоздрукувати матеріал