Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив освячення каплиці на факультеті культури і мистецтв ЛНУ імені І. Франка

30 вересня 2014 року, на запрошення деканату Високопреосвященний митрополит Львіський і Сокальський Димитрій відвідав факультет культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка та звершив освячення каплиці на честь згадуваних цього дня святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії у приміщенні факультетського корпусу університету.


Під час відвідин керуючого єпархією супроводжував проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак.

Перед входом до будівлі факультету Високопреосвященного митрополита Димитрія зустрічав декан професор Олександр Козаренко.

Владика Димитрій провів зустріч з працівниками деканату і завідувачами кафедр, під час якої довідався про навчальне, наукове і громадське життя викладацького і студентського колективу факультету культури і мистецтв.

На згадку про відвідини Олександр Володимирович подарував Владиці Димитрію книгу про історію і сучасність факультету.

Після спілкування з адміністрацією і викладацьким складом, Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив освячення факультетської каплиці, а також прочитав акафіст до святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

Його Високопреосвященству співслужив проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак.

За богослужінням також молився клірик Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви капелан Університету священик Тарас Островський.

За богослужінням молилися студенти факультету, а співи виконував кліросний хор Покровського кафедрального собору (регент - диякон Андрій Гула).

Облаштування й освячення каплиці було приурочене до 10-ої річниці заснування факультету.

Автором і виконавцем мистецької ідеї каплиці став львівський митець Андрій Гуменюк.

Після завершення богослужіння Архіпастир звернувся зі словом до присутніх.

Насамкінець Владика Димитрій благословив усіх учасників богослужіння окропленням освяченою водою.


Духовну опіку над викладацьким і студентським колективом факультету з благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія відтепер звершуватимуть о. Михаїл Сивак і о. Андрій Гула.

Pоздрукувати матеріал