Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив літію за спокій душі Івана Липи на його могилі на Винниківському кладовищі

24 лютого 2015 року з нагоди 150-річчя від дня народження громадського і політичного діяча, письменника і лікаря Івана Липи Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав його могилу на Винниківському міському кладовищі.


Вшановуючи пам'ять видатного українського патріота, Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив літію за спокій його душі.

За поминальним богослужінням також молився благочинний Академічного храму святителя Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії протоієрей Назарій Лозинський.

Окрім того, Владика Димитрій помолився на могилі новопреставленого протоієрея Миколая Гарячого - колишнього найстаршого клірика Дрогобицько-Самбірської єпархії, що спочив у Бозі 26 листопада 2014 року.


Довідка: Іван Львович Липа народився 24 лютого 1865 року в м. Керч. Відомий український громадський і політичний діяч, письменник, за фахом - лікар. Батько Юрія Липи.

Був одним із засновників "Братства тарасівців" (разом із Борисом Грінченком і Миколою Міхновським). Видавав власний альманах, друкувався у численних часописах (літературні псевдоніми - Іван Степовик, Петро Шелест).

У період Української Народної Республіки - очільник управління культури і віровизнання. Деякий час був міністром охорони здоров'я в уряді Української Народної Республіки в екзилі.

В історії Української Церкви відіграв важливу роль, поставивши підпис під законом УНР від 1 січня 1919 р. "Про Автокефалію".

У 1922 році переїхав до Львова і оселився у Винниках. Провадив приватну лікарську практику. Спочив у Бозі 13 листопада 1923 року. Похований на Винниківському міському кладовищі.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал