Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у засіданні Священного Синоду

13 травня у приміщенні Київської Патріархії під головуванням Предстоятеля Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулось чергове засідання Священного Синоду. Як постійний член Синоду у роботі засідання взяв участь Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

У роботі засідання також взяли участь й інші постійні члени Синоду: Високопреосвященний митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф; Високопреосвященні архиєпископи: Миколаївський і Богоявленський Володимир, Донецький і Маріупольський Сергій, Рівненський і Острозький Іларіон, Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній; а також тимчасові члени Синоду: Високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященний архиєпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, Преосвященний єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій.

Розпочалось засідання з доповіді Високопреосвященного архиєпископа Епіфанія про підсумки святкових заходів з відзначення ювілейних дат архиєрейського служіння Предстоятеля. Було вирішено висловити подяку організаційному комітету та особисту Владиці Епіфанію як його голові.

Далі з доповіддю виступив Предстоятель, довівши до відома членів Синоду подробиці візиту Його Святості у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій наприкінці квітня поточного року.

Особливу увагу та занепокоєння учасники засідання висловили з приводу продовження намагань передати у власність УПЦ (МП) коплекси Києво-Печерської та Почаївської лавр, а також Богоявленського монастиря у м. Кременць. Вирішено підтримати лист-звернення Святійшого Патріарха Філарета на адресу Президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради.

Також, заслухавши відповідну доповідь секретаря Священного Синоду Високопреосвященного архиєпископа Євстратія щодо поширення і впровадження ювенільної юстиції, яка пропагує прийнятне ставлення до одностатевих шлюбів і гомосексуальних стосунків, учасники засідання вирішили вкотре твердо заявити про неприпустимість подібних суспільних явищ та однозначне їх засудження зі сторони Церкви.

Окрім того членами Синоду була висловлена підтримка ієрархам та духовенству УПЦ (МП) у намаганнях останніх не допустити втрати своє незалежності в управлінні від РПЦ.

Окремим пунктом розглядались організаційні питання святкування Дня Хрещення Руси у поточному році.

На завершення засідання були прийняті також і кадрові рішення. За порушення 35-ого правила Святих Апостолів, а також даної при хіротонії архиєрейської присяги (а саме - звершення Літургії, священничої хіротонії та нагородження духовенства богослужбовими нагородами у канонічних межах чужої єпархії, без погодження з її правлячим архиєреєм) Преосвященного єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона (Зінкевича) рішенням Священного Синоду було заборонено у священнослужінні до покаяння і виправлення. Місцем перебування на покаянні визначений Видубицький монастир м. Києва.

Також Високопреосвященного архиєпископа Тернопільського і Кременецького Іова за станом здоров'я почислено на спокій.

Тимчасове управління Дніпропетровською єпархією доручено Предстоятелю, а Тернопільсько-Кременецькою - Високопреосвященному архиєпископу Тернопільському і Бучацькому Нестору.

Нав цьому засідання завершило свою роботу.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал