Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у відзначенні 400-ліття Київської православної богословської академії

Цьогоріч Київська православна богословська академія як правонаступниця Київської братської школи відзначає своє 400-ліття.

Ювілейні святкування відбулися 9 жовтня 2015 року, в день пам'яті апостола та євангелиста Іоана Богослова - престольне свято Академічного храму КПБА.


На святкування як колишній ректор КПБА (2000-2010рр.) був запрошений Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Розпочалося святкування Божественною Літургією, відправу якої очолив Предстоятель Церкви Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

За Літургією Предстоятелю співслужили: ректор КПБА Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, керуючий справами Київської Патріархії намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря Преосвященний єпископ Вишгородський Агапіт, Преосвященний єпископ Іоан.

У числі духовенства Його Святості співлужила делегація Львівської православної богословської академії: ректор протоієрей Ярослав Ощудляк і благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого протоієрей Назарій Лозинський.

Співи богослужінням виконував Академічний хор КПБА (регент - диякон Юрій Мигаль).

Наприкінці Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

Опісля завершення Літугії відбувся урочистий хресний хід церковним подвір'ям з молебним співом до небесних покровителів апостола та євангеліста Іоана Богослова та святителя Петра Могили, митрополита Київського, Галицького та всієї Руси.

Після богослужіння в актовому залі КПБА відбулося урочисте засідання.


фото: прес-служба Київської Патріархії


Протягом майже половини сучасної історії Академії на її чолі стояв митрополит Димитрій Рудюк.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2347

Pоздрукувати матеріал