Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у відзначені 75-ї річниці бою під Гурбами

30 квітня 2019 року, у Світлий вівторок, в урочищі «Гурби» на півдні Здолбунівського району Рівненської області відбулося щорічне вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви українських повстанців із військами НКВС, який відбувся 21-25 квітня 1944 року.


Традиційно, у Світлий вівторок, тут разом із Героями Української Повстанської Армії вшановують і новітніх Героїв – тих, хто відав своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході нашої Держави.

Цього ж дня також відзначалось і Престольне свято головного, Свято-Воскресенського храму, Гурбинської обителі.

Святкову Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого, на запрошення священноархімандрита Гурбинського монастиря, архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Владиці Димитрію співслужив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах архімандрит Софроній (Бордюк), благочинний Здолбунівського благочиння протоієрей Павло Джура, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський та духовенство Рівненської, Львівської і Тернопільської єпархій.

За богослужінням молились очільники місцевої влади: голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, а також Народні депутати, представники громадських організацій, козацтва, ветерани УПА та численні прочани.

По завершенні Божественної літургії, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбинського бою, було відслужено панахиду за загиблими повстанцями, Героями АТО на Сході України та усіма, хто віддав своє життя за Україну, її волю та добробут народу.

Після панахиди до присутніх звернувся митрополит Димитрій та архієпископ Іларіон, після чого хвилиною мовчання та покладанням квітів від єпископату, духовенства, представників влади та громадськості, було вшановано полеглих у Гурбинському бою.

Потім владика Іларіон відзначив голову Здолбунвської РДА Орденом святого Георгія Переможця, а голову Здолбунівської районної ради Олега Дацюка грамотою Предстоятеля Церкви з відзнакою. Архієрейськими благословенними грамотами був відзначений Володимир Дацюк та переможці Великодньої писанки «Писанкові барви Здолбунівщини».

Завершилися заходи частуванням кулішем та святковим ярмарком.

За матеріалами: прес-служби Рівненської єпархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал