Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у відкритті унікальної виставки ''Кобзарів'' у Львівській православній богословській академії

27 березня 2014 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у відкритті унікальної виставки ''Кобзарів'' та інших зібрань творів Тараса Шевченка у музейному залі Львівської православної богословської академії, що є одним із низки заходів у програмі відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря у Львівській духовній школі.


Представлена виставка є невеликою частиною приватної колекції відомого шевченкознавця клірика Львівського благочиння протоієрея Сергія Генгера, яка всього налічує понад три сотні "Кобзарів", а також містить у собі й інші збірники творів Шевченка, видання його гравюр та інших малюнків, праці, присвячені вивченню його життя і творчості, і є другою за розмірами приватною колекцією в Україні і загалом однією з найбільших у світі. Дана виставка налічує понад сто книг.

Участь у відкритті зокрема взяли: ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак, благочинний Львівського благочиння, викладач ЛПБА прот. Ярослав Дуда, благочинний Академічного храму свт. Іоана Золотоустого, викладач ЛПБА ієрей Назарій Лозинський, а також інші представники викладацького корпусу і студентство Академії.

Також участь у заході взяли учні молодших, середніх та старших класів Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №37 із поглибленим вивченням французької мови та вихованці музичної школи №7 м. Львова. Гостем заходу був директор школи №37 Володимир Оверко.

Відкрив виставку і ознайомив присутніх з її експонатами безпосередній власник колекції прот. Сергій Генгер.

Зокрема отець Сергій розповів про багато цікавих деталей та епізодів із життєвого шляху Кобзаря, мало ким знаних, власні знання про які він отримав внаслідок багаторічної праці з вивчення постаті Тараса Шевченка.

Також отець Сергій розповів і про свій шлях знайомства із Шевченком: про перший подарований йому хресною матір'ю "Кобзар" у рік його народження, датований тим же таки роком - 1942, про хвилю заховлення Шевченком у роки навчання у Львівському медичному інституті, про історію долучення до колекції унікальних видань, до яких належать перше та третє прижиттєві видання "Кобзаря" 1840 і 1860 років, перше післясмертне видання 1867 року тощо.

У відкритій в Академії виставці представлені також видання "Кобзаря" польською, російською, китайською, німецькою мовами.

На завершення церемонії відкриття Високопреосвященний митрополит Димитрій висловив подяку отцю Сергію за надану можливість викладачам і студентам Львівської православної богословської академії ознайомитися зі спадщиною та по-новому пізнати для себе видатну у світовому масштабі постать Шевченка.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал