Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у відкритті IV Міжнародного Конґресу в НУ «Львівська політехніка», присвяченого 200-літтю з дня народження Тараса Шевченка

23 серпня на запрошення Міжнародного інституту освіти, культури і зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та особисто його директора Ірини Ключковської Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь в урочистому відкритті IV Міжнародного Конґресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна
у міжнародній спільноті «...землякам моїм в Україні і не в Україні», присвяченого 200-літтю з дня народження великого Кобзаря Тараса Шевченка.

Урочисте відкриття роботи Конґресу відбувалось в актовому залі головного корпусу «Львівської політехніки».

Участь у відкритті також взяли високопреосвященний архиєпископ і митрополит Львівський Української Греко-католицької Церкви владика Ігор Возьняк, міський голова Львова А.І. Садовий, президент Світового Конґресу Українців Євген Чолій, представники Львівської обласної ради і Львівської облдержадміністрації.

Відкрив урочисте засідання вступним словом ректор Універстету професор Ю.Я. Бобало.

Також учасників Конґресу привітала директор Інституту Ірина Ключковська. У своєму слові Ірина Михайлівна зазначила, що Конґрес зібрав понад 400 учасників - українців з 29 країн світу.

Опісля слово для вітання і благословення роботи Конґресу було надано представникам Церкви. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Владика Димитрій привітав Конґрес від його імені, зачитавши текст офіційного вітання.

Також зі словом до присутніх звернувся владика Ігор Возьняк.

Опісля цього з вітанням до Конґресу виступили представники влади міста та області, вручивши нагороди причетним до організації IV Міжнародного Конґресу.

На завершення офіційного відкриття всім присутнім було запропоновано скорочений варіант фільму «Українські діти читають Кобзар» - проекту, над яким МІОК працював більш як півроку, - в якому були представлені відеозаписи читання віршів Шевченка маленькими українцями з усіх світових діаспор.

На цьому урочисте засідання завершило свою роботу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал