Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у святкуванні 1150-ліття місії рівноапостольних Кирила і Мефодія у Закарпатській єпархії

16-17 вересня у Закарпатській єпархії відбулись святкові заходи в рамках відзначення 1150-ліття просвітницької місії рівноапостольних Кирила і Мефодіяна теренах Руських земель і 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України святим рівноапостольним великим князем Володимиром, які очолив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.


На запрошення керуючого Закарпатською єпархією Преосвященного єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила участь у святкуванні взяв також і керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

У числі запрошених ієрархів були також: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Луцький і Волинський Михаїл, Пресвященні єпископи Тернопільський і Теребовлянський Павло і Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії.


фото: прес-служба Київської Патріархії

16 вересня на центральній площі м. Мукачево перед пам'ятником святим Кирилу і Мефодію був звершений святковий молебень.

Цього ж дня за участю духовенства, влади і науковців у залі засідань Мукачевської міської ради відбувся круглий стіл, присвячений 1150-літтю місії рівноапостольних Кирила і Мефодія.


фото: прес-служба Київської Патріархії

У другій половині дня Святійший Патріарх Філарет відвідав місто Виноградів, де звершив чин закладення наріжного каменю під будівництво храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці.


фото: прес-служба Київської Патріархії

17 вересня Святійший Патріарх Філарет та запрошені ієрархи взяли участь у наковій богословсько-історичній конференції присвяченій 1150-літтю просвітницької місії рівноапостольних Кирила і Мефодіяна теренах Руських земель, що відбувалась у Закарпатському краєзнавчому музеї м. Ужгород.


фото: прес-служба Київської Патріархії

Під час конференції з доповіддю, зокрема, виступив і керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Димитрій.

На цьому святкові заходи були завершені.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал