Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у позачерговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

28 лютого, в рамках робочої поїздки до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у позачерговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що проходило під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у Синодальному залі Київської Патріархії.


Підставою позачергового скликання Синоду стало відновлення діалогу у процесі об'єднання Українських Православних Церков.

У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архиєпископи Донецький і Маріупольський Сергій, Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященний митрополит Чернівецький і Буковинський Данило і Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл і Дніпропетровський і Криворізький Симеон, як тимчасові члени Синоду.

Священним Синодом було прийнято рішення у зв'язку зі зміною суспільно-політичної ситуації в державі визначити як такими, що завершенили свою дію, попередні ухвали щодо посиленої молитви за припинення застосування владою зброї проти народу, та ухвалено під час богослужінь посилено молитись за успішність відновленого процесу об'єднання Українського Православ'я.

Також члени Священного Синоду прийняли рішення звернутися до УПЦ у єдності з Московським Патріархатом також проводити таке моління.

У зв'язку з важливими і складними внутрішньо- та міжцерковними процесами Святійший Патріарх Філарет звернувся до членів Священного Синоду із пропозицією скликати Архиєрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату. Члени Священного Синоду підтримали пропозицію Предстоятеля та визначили скликати Архиєрейський Собор на 11 березня поточного року.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал