Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у позачерговому засіданні Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату

11 березня, в рамках робочої поїздки до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у позачерговому засіданні Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


Участь у роботі Собору взяли всі ієрархи Церкви: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, члени Священного Синоду, правлячі та вікарні архієреї.

Підставою для скликання Собору було відповідне рішення Священного Синоду у зв'язку із загрозою миру на південних та східних територіях України та відновлення об'єднавчого процесу в Українському Православ'ї.


фото: прес-служба Київської Патріархії

Ієрархами була обговорена суспільно-політична ситуація на Кримському півострові та однодумно засуджені будь-яке розпалювання сепаратиських настроїв серед населення Автономної Республіки. По цьому питанню був прийнятий текст офіційної заяви.

Також був обговорений об'єднавчий процес в Українському Православ'ї між такими його суб'єктами як Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Православна Церква у єдності з Московським Патріархатом. Були обговорені шляхи можливого об'єдання та методи їх реалізації, а також затверджений текст звернення Собору до УПЦ (МП).

  1. Окремим пунктом була обговорена зустріч Предстоятелів Помісних Православних Церков світу на Фанарі. Оскільки під час цієї зустрічі було піднято ряд важливих питань, а також оголошено курс на підготовку до проведення Всеправославного Собору, члени Архієрейського Собору ухвалили також і відповідну заяву по цьому факту.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал