Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви

19 листопада 2019 р. у Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі члени Синоду, окрім почесного Патріарха Філарета, відсутнього без поважної причини.


Синод заслухав повідомлення Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, про рішення Блаженнійшого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора ІІ визнати надану через Синодальний Томос Всесвятійшим Вселенським Патріархом автокефалію Української Церкви та внести для поминання у Диптиху Вселенської Православної Церкви імені Предстоятеля Православної Церкви України. Було висловлено подяку Блаженнійшому Патріарху Феодору та братам-ієрархам і констатовано, що між помісною Українською Православною Церквою та Олександрійським Патріархатом встановлене повне церковне спілкування, як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами.

Було утворене Синодальне Управління у справах душпастирства у пенітенціарних закладах, його головою призначений єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, а першим заступником – протоієрей Павло Основенко.

У зв’язку з рішенням Верховної Ради України про перейменування м. Переяслав-Хмельницький Київської області на м. Переяслав – було змінено архієрейський титул керуючого Переяславсько-Вишневською єпархією з «Переяслав-Хмельницький і Вишневський» на «Переяславський і Вишневський».

У зв’язку з необхідністю, враховуючи побажання тимчасово керуючого Херсонською єпархією архієпископа Климента, архієпископа на спокої Даміана (Замараєва), колишнього Херсонського і Таврійського, а також звернення духовенства Херсонської єпархії, Священний Синод ухвалив рішення про вікарного архієрея Херсонської єпархії з титулом «Генічеський». Таємним голосуванням єпископом Генічеським, вікарієм Херсонської єпархії, було обрано ігумена Никодима (Кулигіна), насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва. Його наречення на єпископа і хіротонія відбудуться у м. Києві.

Окрім раніше визначених голови та заступників Синодальної Богословсько-літургічної комісії було затверджено склад комісії:

  • протоієрей Ярослав Ощудляк, ректор ЛПБА;
  • протоієрей Петро Бойко, проректор КПБА;
  • протоієрей Андрій Дудченко, викладач КПБА – секретар комісії;
  • протоієрей Василій Клочак, викладач ВПБА;
  • протоієрей Микола Капітула, викладач РДС;
  • протоієрей Олег Кожушний, викладач КПБА;
  • священик Ростислав Воробій;
  • Володимир Волковський, Інститут філософії НАН України.

Комісія буде залучати до своєї роботи й інших фахівців.

Джерело: https://www.pomisna.info
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 935

Pоздрукувати матеріал