Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

21 жовтня 2014 року, у рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.

У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященний митрополит Чернівецький і Буковинський Данило і Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл і Дніпропетровський і Криворізький Симеон, як тимчасові члени Синоду.

Першим питанням порядку денного роботи Священного Синоду був розгляд підсумків наданої парафіями, єпархіальними управліннями, профільними єпархіальними і синодальними відділами Київського Патріархату матеріальної допомоги - грошової і гуманітарної, - регулярній українській армії, національній гвардії, добровольчим батальйонам, що несуть службу на Сході України та беруть участь в анти-терористичній операції, захищаючи цілісність території нашої держави. Члени Священного Синоду заслухали повідомлення Предстоятеля щодо зведеного звіту по наданій допомоги. Як повідомив Святійший Патріах Філарет, станом на сьогодні Київський Патріархат надав українському війську грошову допомогу у розмірі 22 мільйонів 360 тисяч гривень та 1860 тон гуманітарних вантажів. Священний Синод висловив сердечну подяку всім, хто долучається до підтримки українських воїнів, та наголосив на необхідності продовжувати надавати посильну допомогу.

З огляду на майбутні позачергові вибори до Верховної Ради України члени Священного Синоду окрему увагу приділили позиції Церкви щодо агітаційного і виборчого процесу. Священний Синод наголосив на аполітичності Церкви і нагадав усім клірикам Київського Патріархату про недопустимість їхньої участі в агітації та виборчому процесі, а також про заборону духовенству входити до складу політичних партій і висувати свої кандидатури на парламентські вибори.

Також було обговорено міжнародну миротворчу діяльність Церкви і європейський поступ України. З огляду на активізацію розвитку і зміцнення вже існуючих міжнародних зв'язків України з державами Європи Священний Синод прийняв рішення про створення Представництва Київського Патріархату при Європейських інституціях, що діятиме при Управлінні зовнішніх церковних зв'язків.

Окремим рішенням Синоду було прийняте звернення до українського народу про боротьбу з гріховним явищем корупції.

Насамкінець Священний Синод розглянув поточні питання життя окремих єпархій.

На цьому чергове планове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату завершило свою роботу.


фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал