Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

24 січня 2015 року, у рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.

У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк, як тимчасові члени Синоду.

Першим питанням порядку денного роботи Священного Синоду було міркування щодо діяльності забороненого у священнослужінні преосвященного єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила.


Нагадаємо, преосвященний єпископ Кирил Михайлюк був заборонений у священнослужінні рішенням Священного Синоду від 26 грудня 2014 року за використання бойової стрілецької зброї під час відвідин українських військовослужбовців у зоні антитерористичної операції, що було документально засвідчено і розповсюджено засобами масової інформації і що цілком заборонено канонами Церкви.


З огляду на не підкорення єпископа Кирила Михайлюка рішенню Священного Синоду і не принесення ним покаяння, було ухвалено:


  • 1. За ігнорування заборони у священнослужінні, відсутність покаяння у гріхах, за які він був підданий канонічному покаранню, – преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, звільнити від управління Закарпатською єпархією та почислити за штат. Заборона у священнослужінні з преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) не знімається.
  • 2. За перехід в іншу церковну юрисдикцію та порушення архієрейської присяги преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) виключити зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.


У зв'язку з необхідністю замістити вакантну посаду очільника Закарпатської кафедри члени Священного Синоду обговорили можливих кандидатів на цю посаду. Після спільного обговорення на посаду очільника Закарпатської кафедри було обрано насельника Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва ієромонаха Варсонофія Рудніка після його архієрейської хіротонії.

З огляду на обрання нового очільника, Високопреосвященного митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа звільнили від обов'язків тимчасового керівництва Закарпатською єпархією.

Також було прийнято кадрове рішення щодо преосвященного єпископа Іоана Модзалевського, настоятеля ставропігійної парафії у м. Москві, прийнятого у склад єпископату Київського Патраірхату рішенням Священного Синоду від 28 червня 2013 року. Через те, що ієрарх фактично не виявив живого спілкування та молитовної єдності з Українською Церквою, його було виключено зі складу єпископату Київського Патріархату.

На розгляд Священного Синоду був представлений річний звіт Львівської єпархії, щодо діяльності очільника єпархії, а також єпархіальних структур у 2014 році. Також річні звіти представили Київська, Переяслав-Хмельницька, Черкаська, Донецька, Рівненська, Дніпропетровська, Вінницька, Хмельницька, Одеська, Кримська, Волинська, Миколаївська, Івано-Франківська, Луганська, Дрогобицька, Коломийська, Житомирська, Сумська, Чернівецька і Східно-Молдовська єпархії.

Заключним питанням порядку денного роботи засідання був розгляд прохання Преосвященного єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія про відкриття чоловічого монастиря у с. Виноградне Токмацького району Запорізької області.

Священний Синод, визначивши доцільність відкриття монастиря у вказаному районі, надав Преосвященному єпископу Фотію своє благослвоення.

На цьому чергове планове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату завершило свою роботу.фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал