Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

27 липня 2015 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, як постійні члени Синоду, та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк, як тимчасові члени Синоду.

Серед головних питань порядку денного було обговорення підсумків роботи комісії по веденню діалогу щодо об'єднання в єдину Церкву Української Православної Церкви Київського Патріархату й Української Автокефальної Православної Церкви, а також необхідності формування Фонду підтримки військового духовенства.

По питанню об'єднавчого діалогу як голова комісії доповідав Високопреосвященний митрополит Димитрій, довівши до відома членів Синоду фактичний зрив делегацією УАПЦ об'єднавчого процесу через відкинення всіх попередніх домовленостей на останньому спільному засіданні комісій.

У зв'язку з цим Священний Синод констатував, що непослідовна деструктивна позиція УАПЦ робить об'єднавчий процес апріорі неможливим, а тому, з огляду на всі історичні передумови і справедливість прагнення Українською Церквою Помісного статусу, доручив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету підготувати і звернутися з відповідними листами до Його Всесвятості Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму і Вселенського Патріарха та Священного Синоду Константинопольської Матері-Церкви.

У зв'язку з поступовим формуванням окремого корпусу військового духовенства для задоволення релігійних потреб військовослужбовців (особливо тих, що несуть службу в зоні АТО) Священний Синод прийняв рішення створити Фонд підтримки військового духовенства, за кошти якого будуть утримуватися військові священики під час виконання ними обов’язків та фінансуватимуться їхні потреби.

Члени Священного Синоду також дослідили обставини приєднання преосвященного єпископа Володимира Шлапака до числа ієрархів Київського Патріархату. Було встановлено, що протягом достатнього часу єпископ Володимир Шлапак, що перебував у юрисдикції УАПЦ, фактично не виконав постанову Священного Синоду, що дає підставу виключити його з числа єпископів Київського Патріархату.

Окремо Священний Синод висловив свою підтримку загальній позиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо неприйнятності деяких змін і доповнень до основного закону України, які несуть пряму загрозу для інституту сім'ї, пропагуючи ліберальне ставлення до одностатевих союзів.

Також учасники засідання заслухали доповідь Святійшого патріарха Філарета про підсумки робочої поїздки до Берліна (Федеральна Республіка Німеччина).

Насамкінець Синод розглянув питання поточного життя Київської і Закарпатської єпархій, прийнявши відповідні необхідні рішення.

На цьому робота засідання була завершена.

ЖУРНАЛИ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ >>>

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал