Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

21 жовтня 2015 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило у Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященний архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон як постійні члени Синоду та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк як тимчасові члени Синоду.

Головним питанням порядку денного було обговорення розвитку зовнішніх зв'язків Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Першою заслухали доповідь Предстоятеля по підсумкам 10-денного візиту до США, що тривав з 18 по 28 вересня.

Також до відома учасників засідання були доведені підсумки участі Високопреосвященного архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія як уповноваженого представника Київської Патріархії у Європейських інституціях у XV щорічній конференції з серії "Роль Католицької Церкви в процесі європейської інтеграції" на тему "Достоїнство, свобода, права людини", що проходила в м. Кракові (Республіка Польща) і в щорічній конференції Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), яка відбувалася у Варшаві (Республіка Польща).

Члени Священного Синоду звернули особливу увагу та висловили своє занепокоєння щодо збільшення числа інформаційних та силових провокацій з боку прихильників Московського Патріархату в Україні у випадках, коли громади добровільно ухвалюють рішення про вихід зі складу УПЦ Московського Патріархату та входження в юрисдикцію Київського Патріархату, вкотре наголосивши на незмінності позиції Київської Патріархії щодо недопустимості вчинення будь-якого тиску на вірян чи духовенство цієї Церкви.

Насамкінець Священний Синод розглянув ще два важливих для українського суспільства питання. По-перше, було вкотре наголошено на необхідності боротьби з гріхом корупції на всіх щаблях влади. При цьому члени засідання нагадали про звернення Синоду до українського народу від 21 жовтня 2014 року.

По-друге, у відповідь на звернення ЮНІСЕФу, Священний Синод виступив із підтримкою вакцинації дітей від поліомієліту.

На цьому робота засідання була завершена.

ЖУРНАЛИ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ >>>

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал