Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

15 грудня 2015 року, в рамках робочого візиту до м. Києва, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета проходило в Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання також взяли участь: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф і Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архієпископи Донецький і Маріупольський Сергій і Рівненський і Острозький Іларіон, секретар Синоду Високопреосвященний архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій як постійні члени Синоду та Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Сімферопольський і Кримський Климент і Преосвященний єпископ Одеський і Балтський Марк як тимчасові члени Синоду.

Першими були заслухані доповіді і повідомлення щодо участі делегацій Київського Патріархату в офіційних світових заходах.

Святійший Патріарх Філарет доповів про підсумки поїздки до США, що тривала 6-10 листопада цього року. Наступною була заслухана доповідь Високопреосвященного архієпископа Євстратія, що є представником Київського Патріархату при Європейських інституціях, про участь в заходах зі вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. в м. Брюссель (Королівство Бельгія). Також Високопреосвященний архієпископ Євстратій доповів про участь у XVIII щорічному діалозі Групи Європейської народної партії в Європейському Парламенті з Церквами і релігійними інституціями на тему "Міграція: Відповідь на насильницьке переселення", що проходив у м. Прага (Чеська Республіка). Окрім того, Патріарший намісник доповів про візит делегації Київського Патріархату до м. Рига (Латвія) для участі у відкритті пам’ятника Тарасу Шевченку.

Члени Священного Синоду мали міркування про участь єпископату і духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату в роботі органів місцевого самоврядування. У зв'язку з актуалізацією і загостренням суспільної уваги до цього питання, Священний Синод надав структуроване пояснення з цього приводу, застерігши духовенство:


  • Участь кліриків у виборчому процесі не повинна порушувати моральних норм та Законів України. Зокрема категорично забороняється використовувати храм та його територію для проведення передвиборчої агітації. Священнослужителі зобов’язані пам’ятати, що є пастирями для віруючих різних політичних переконань, а тому не мають права в будь-якій формі нав’язувати пастві підтримку конкретної політичної партії, протиставляючи її іншим партіям. Тому клірикам категорично забороняється бути членами будь-якої політичної партії. Порушення цих норм має наслідком відкликання письмового благословення на балотування та канонічні покарання.


Особливе занепокоєння Священний Синод висловив з приводу внесення до законодавства України понять "сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність" та спроби виключити з Конституції України визначення шлюбу як союзу чоловіка і жінки. Подібна лібералізація норм суспільної моралі цілковито суперечить християнському віровченню, що знайшло відображення в ухвалі Синоду:


  • Тому на підставі Священного Писання і Священного Передання, канонів Церкви засвідчуємо: кожен православний християнин, який публічно підтримує та схвалює "узаконення" содомського гріха, підпадає під прокляття Содому і під анафему апостола Павла та відлучає себе від Церкви, доки не покається.


Традиційно на останньому в календарному році плановому засіданні Священного Синоду були підведені підсумки року, що минає, та підготовлена робота Синоду в наступному 2016 році.

Так, Святійший Патріарх Філарет підсумував усі заходи, що відбулися в рамках відзначення 1000-ліття упокоєння Хрестителя Київської Русі рівноапостольного великого князя Володимира, 1000-ліття мученицької кончини його синів святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей. А Високопреосвященний митрополит Епіфаній як ректор КПБА відзвітував про відзначення в Академії 400-ліття заснування Києво-Могилянської Академії, спадкоємницею якою є Київська духовна школа.

Щодо роботи Священного Синоду в 2016 році, то була заслухана і підтримана пропозиція Предстоятеля щодо введення в склад Синоду на правах тимчасових його членів на 2016 рік нступних архієреїв: Високопреосвященних митрополитів Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія

та Луцького і Волинського Михаїла та Преосвященного єпископа Луганського і Старобільського Афанасія.

Окрім того, Священний Синод мав міркування щодо відзначення в прийдешньому році 50-ліття перебування на Київській кафедрі та 20-ліття Патріаршого служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Для організації святкових заходів, запланованих на травень 2016 року, був обраний оргкомітет. До складу комітету ввійшов і очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Насамкінець було розглянуте питання поточного життя Харківської єпархії.

На цьому робота засідання була завершена.

ЖУРНАЛИ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ >>>
фото: прес-служба Київської Патріархії
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал