Високопреосвященний митрополит Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

22 січня, в рамках робочого візиту до м. Києва, керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій взяв участь у черговому плановому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, що під головуванням Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України відбулося в Синодальному залі Київської Патріархії.


У роботі засідання взяли участь його постійні члени: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященні митрополити Білгородський і Обоянський Іоасаф та Черкаський і Чигиринський Іоан, Високопреосвященні архиєпископи Донецький і Маріупольський Сергій та Рівненський і Острозький Іларіон і секретар Синоду Високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, а також тимчасові члени Синоду у 2014 році - Високопреосвященний митрополит Чернівецький і Буковинський Данило та Преосвященні єпископи Вінницький і Брацлавський Михаїл і Дніпропетровський і Криворізький Симеон.

Першим питанням порядку денного був розгляд річних звітів єпархій. Відтак до розгляду Священним Синодом був представлений річний звіт діяльності Львівсько-Сокальської єпархії, а також Київської, Переяслав-Хмельницької, Білгородської, Черкаської, Донецької, Рівненської, Чернігівської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Одеської, Кримської, Волинської, Миколаївської, Івано-Франківської, Луганської, Харківської, Дрогобицької, Херсонської, Коломийської, Запорізької. Усі представлені звіти були прийняті, по деяким пунктам окремих із них висловлені зауваження та рекомендації.


фото: прес-служба Київської Патріархії

Наступним члени Священного Синоду розглянули та обговорили питання напруженої суспільно-політичної ситуації в Україні вцілому та у м. Києві зокрема. До відома членів Синоду був доведений текст заяви Святійшого Патріарха Філарета щодо згаданої ситуації, яка була одноголосно ними схвалена.

Також Священний Синод ухвалив текст особливої молитви та прохання на потрійній ектенії про примноження миру, спокою і порозуміння в Українській державі та українському народі.

Особливим питанням порядку денного було обговорення 85-ліття Предстоятеля, яке Святійший Патріарх Філарет відзначав 23 січня поточного року. У зв'язку із цією датою члени Священного Синоду одноголосно висловили своє прохання Предстоятелю на знак вдячності і поваги прийняти церковну нагороду - орден святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, - за реєстраційним номером 1.

Святійший Патріарх Філарет подякував за такий знак поваги, однак зробив офіційну заяву про недоцільність і неможливість приймати будь-які нагороди у час випробування для цілої держави.

Насамкінець було розглянуто і задоволено прохання Високопреосвященного архиєпископа Дрогобицького і Самбірського Якова щодо внесення змін у статут єпархії.

На цьому засідання Священного Синоду завершило свою роботу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал