Високопреосвященний митрополит Димитрій висловив співчуття з приводу смерті прот. Павла Орявського

6 липня на 58-му році життя спочив у Бозі клірик Львівської єпархії, настоятель храму Богоявлення с. Раково Старосамбірського р-ну прот. Павло Орявський. З приводу цієї сумної події керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій висловив співчуття сім'ї, рідним, друзям та усім, хто любив і знав покійного:


"З глибоким сумом і трепетним серцем сприйняв я невтішну звістку про передчасну смерть митрофорного протоієрея Павла Орявського. На жаль наше сьогоднішнє життя до певної міри є небезпечним, сповненим великих переживань та потрясінь, через що може обірватися в будь-який час. Важко в це повірити, але це сталося з дорогим нашому серцю отцем Павлом. На викінченні стоїть прекрасний храм, за престолом якого отець Павло вже не стоятиме.

Брати й сестри! Скорботна громадо! Не ставте перед людиноненависницькою смертю ніяких запитань. Від неї ви не почуєте втішної відповіді. Вона не промовить вам ані слова у відповідь на те, чому прийшла і забрала від нас отця Павла, чому вирвала саме його із сотень тисяч працівників у винограднику Христовому! Полишивши наші марні роздуми щодо смерті, вознесімо свої молитви до Бога-Творця, в руках Якого всі наші дні, години і хвилини. Подякуємо Богові за те, що Він в ці хвилини втішає нас, а Пресвята Владичиця Богородиця витирає наші скорботні мокрі від сліз очі. Я хочу, щоб ми подякували за те, що Господь так не на довго, але все ж поставив перед престолом такого Свого ревного служителя і трудівника. Подякуймо Богові за отця Павла, який для кожного із вас, парафіян, був ревним молитвеником, проповідником і утішителем. Він багатьох привів до купелі хрещення, поставив під вінець, причастив Святих Христових Тайн і провів у путь всієї землі. Із мовчазного гробу з його чесними останками він взиває до нас: "Прийдіть до мене і проведіть мене туди де радість невимовна, де немає таких переживань, які я переніс на цій землі".

У скорботі серця і я разом з вами, дорогі парафіяни, схиляю свою голову, просячи прощення в отця Павла. Передаю співчуття імості, дітям, внукам та всій родині спочилого від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, якому повідомив про смерть отця Павла 7 липня на Козацьких могилах. Разом із цим поспішаю запевнити Вас у тому, що завтра, 9 липня, прибуду до вас, щоб розділити з вами цю скорботу і провести в останню путь митрофорного протоієрея Павла.

Нехай Всещедрий і Всемилостивий Господь упокоїть його праведну душу, а нас помилує, бо Він Благий і Чоловіколюбець".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал