Високопреосвященний митрополит Димитрій вшанував пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні


Відправу панахиди за спокій душ пам'яті жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні очолив Високопреосвященний митрополит Львіський і Сокальський Димитрій.

Участь у молитві також взяли представники усіх церков м. Львова, зокрема від УГКЦ єпископ-помічник митрополита Львівського Владика Володимир Груца, а також: голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій та міський голова Львова Андрій Садовий.

Владику Димитрія супроводжував благочинний Академічного храму протоієрей Назарій Лозинський.

Після завершення панахиди Високопреосвященний митрополит Димитрій звернувся зі словом до учасників скорботного зібрання:

"Щороку, саме в останню суботу листопада ми збираємось тут, на цьому місці, біля пам’ятника Шевченкові, совісті нашої української нації, щоб пом’янути заморених голодомором, геноцидом 1932-33 років в Україні. Наш народ знає і інші трагічні сторінки і голод пам’ятає 1921-22 років, і голод в роки після Другої світової війни, але цей Голодомор-геноцид 1932-33 років ми пожинаємо до цього часу. На межі від Хмельницької, Житомирської областей і далі на схід України вимерло мільйони наших людей, мільйони українців, від страшного сатанинського голоду, влаштованого комуно-більшовицьким режимом. Про це ми завжди повинні пам’ятати. Є дати в історії, які ми не повинні забувати з покоління в покоління.

Опісля всі присутні згадали світлу пам’ять жертв Голодоморів "Хвилиною мовчання" по закінченні якої розпочалася всеукраїнська акція "Запали свічку!".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1436

Pоздрукувати матеріал