Високопреосвященний митрополит Димитрій відвідав НУ ''Острозька академія'' та взяв участь у представленні картини ''Хрещення Русі''

10 липня 2014 року, на запрошення керуючого Рівненською єпархією Високопреосвященного архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона і ректора Національного університету ''Острозька академія'' проф. Ігоря Пасічника, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Академію та взяв участь у першому представленні монументального полотна - картини ''Хрещення України-Русі'' авторства художника Артура Орльонова.


Представлення картини відбувалося в університетському храмі прп. Феодора Острозького.

Участь у заході взяли також благочинний Львівської єпархії, секретар Львівського єпархіального управління прот. Володимир Бачинський і прес-секретар єпархії Лука Карпюк.

Картина, на якій зображено 33 постаті видатних русько-українських діячів Церкви, політики, мистецтва, науки, символічно показує велич історії України від часів становлення Київської Русі і до сьогодення і була написана і представлена в рамках проекту "Україна славетна", керівником якого виступає президент благодійного фонду "Схід-Захід разом" Володимир Зубанов.

На картині зокрема зображені: рівноапостольні Володимир і Ольга, благовірний князь Оскольд, свт. Петро Могила, князь Костянтин Острозький, засновник Запорізької Січі Байда-Вишневецький, гетьман Богдан Хмельницький, письменники Тарас Щевченко, Леся Українка, Іван Франко, композитор Микола Лисенко, співачка Соломія Крушельницька, академік Сергій Корольов.

Над постатями височіють історично найважливіші для нашого сакральні пам'ятки, серед яких Михайлівський Золотоверхий собор і Києво-Печерська лавра.

Гостями заходу були також викладачі та студентський колектив університету.

З огляду на зображення на картині постатей святих і Самої Божої Матері духовенством було окроплено полотно освяченою водою.

Після урочистого відкриття полотна до присутніх зі словами звернулися ректор університету проф. Ігор Пасічник і керівник проекту "Україна славетна" Володимир Зубанов.

Також зі словом до учасників заходу звернувся Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал