Високопреосвященний митрополит Димитрій прийняв участь у роботі чергового засідання Священного Синоду

Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальский Димитрій прийняв участь у роботі чергового засідання Священного Синоду, що проходило під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 23 січня 2012 року у м. Києві.

В ході засідання було ухвалено ряд кадрових питань.

Так, митрополит Рівненський і Острозький Євсевій (Політило) за станом здоров’я був звільнений від керівництва Рівненською єпархією та членства у Синоді та почислений на спокій. За багаторічну працю на благо Церкви Священний Синод прийняв рішення нагородити Владику Євсевія церковним орденом. На вакантне місце керуючого Рівненською єпархією призначено єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона (Процика) з одночасним наданням йому постійного членства у Священному Синоді та возведенням у сан архиєпископа.

Разом із цим, керуючим Чернігівською єпархією було призначено вікарія Київської єпархії єпископа Богуславського Євстратія (Зорю) з возведенням у сан архиєпископа та залишенням за ним виконання раніше покладених на нього Священним Синодом обов’язків.

Також Священний Синод ухвалив призначення вікарних єпископів у Львівську та Волинську єпархії. Вікарієм Волинської єпархії із титулом "Володимир-Волинський" визначено бути єпископу Дрогобицькому і Самбірському Матфею (Шевчуку). Вікарієм Львівської єпархії із титулом "Городоцький" визначено бути ієромонаху Юліану (Гаталі), наміснику Свято-Іоанно-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова, дата архиєрейської хіротонії якого буде ухвалена згодом.

На вакантне місце керуючого Дрогобицькою єпархією призначено вікарія Рівненської єпархії єпископа Михаїла (Бондарчука).

Окрім інших рішень, Священний Синод також заслухав річні звіти єпархій за 2011 рік та прийняв їх до відома.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
Pоздрукувати матеріал