Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав студентам ЛПБА лекцію на тему ''Церква і Золота Орда''

24 березня 2014 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, в рамках курсу дисципліни ''Історія Української Православної Церкви'', прочитав студентам II курсу Львівської православної богословської академії лекцію на тему ''Церква і Золота Орда''.


На початку лекції Високопреосвященний митрополит Димитрій в загальних рисах розповів про історію формування Золотої Орди як повноцінної монголо-татарської держави, початок набігів її військ на Схід та Захід, окреслив геополітичний статус Руської держави у той час та розповів слухачам про обставини підкорення Русі Золотій Орді і падіння Києва.

Наступним пунктом Владика Димитрій торкнувся безпосереднього становища Православної Церкви, наголосивши на умовно задовільному та вільному суспільно-політичному статусі Церкви, зокрема її ієрархів і духовенства, на початках цього історичного періоду існування Руської держави.

Насамкінець, Владика Димитрій розповів про обставини та причини вимушеного перенесення предстоятельської митрополичої кафедри з Києва у Володимир-на-Клязмі.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал