Вітальне слово митрополита Димитрія Святійшому Патріарху Філарету з нагоди Первосвятительського візиту Його Святості до Львівської єпархії

Ваша Святосте! Милостивий наш архіпастирю!

Вже другий рік поспіль Ви прибуваєте до нас на Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Цей день для православної пастви м. Львова є досить символічним і знаменним, бо рівно 21 рік тому ми увійшли до цього Свято-Покровського кафедрального собору. На свято Введення вперше блаженної пам’яті митрополит Андрій (Горак) відслужив тут першу Божественну Літургію.

Ваш архіпастирський візит до нас у Львівську єпархію супроводжується не менш дивними знаменнями, аніж коли-небудь бачили православні християни Львова впродовж більш, як тисячолітньої історії Православної Віри на Києво-Галицьких землях. Опіка й Покров Божої Матері щороку супроводжує нас, підтримує нас і благословляє нас. Минулого року Ви, Ваша Святосте, очолювали у цьому соборі прославлення ікони Львівської Богоматері. Разом з Вами вчора прибув до нашого кафедрального собору список чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниці» або «Найчутливішої».

Ваша Святосте! У своїх словах Ви не раз підкреслюєте для чого Ви звершуєте свої архіпастирські візити. Я насмілюся зараз описати мету Ваших візитів словами Премудрості Соломона, який каже: «Великі й незбагненні суди Твої, тому ненавчені душі впали в оману. Бо беззаконні, які задумали гнітити святий народ, в’язні темряви і полонені довгої ночі, зачинившись у домах, ховалися від вічного Промислу» (Прем. 17, 1-2). Так ось, Ви звершуєте свої архіпастирські візити для того, щоб ненавчені душі навчити і щоб вони ніколи не падали в оману, бо тільки ті душі можна полонити, вкинути в рабство, які не знають Істини. Недаремно ж Господь промовив «… і пізнаєте істину і істина визволить вас» (Ін. 8, 32). Ви кожного разу, проповідуючи Слово Боже, бажаєте, щоб в народі утвердилася Віра Православна і ствердилася незабутня мрія про єдину помісну Українську Православну Церкву.

Я не сумніваюсь у тому, що сьогодні серця парафіян Львівського православного кафедрального собору, наших гостей, християн Града Лева, представників місцевої влади, наповнені великою радістю від зустрічі з Вами, від Вашої щирої, теплої молитви до Бога. Як радісно сьогодні чути у цих святкових піснеспівах дванадесятого свята про наближення Великого Свята Різдва Христового. Ще більше з великим піднесенням і трепетом це чує серце кожного із нас у Вашій присутності. Ви немов несете для нас цю благу ангельську звістку. Ви є наш Патріарх, ангел помісної Церкви. І хочеться сьогодні запевнити Вас, що Вас завжди з нетерпінням у галицькому краї чекають і люблять.

У Притчах Соломонових сказано: «Віддай Господу справи твої і наміри твої звершаться» (Притч. 16, 3). Отож, ваша Святосте, ми впевненні в тому, що та справа, яка сьогодні і повсякчас буде звершуватись Вами принесе великий плід і поступ для нашого Українського Православ’я, а вплетена виноградна лоза нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату — Львівська єпархія, завжди, як і сьогодні радо Вас вітатиме, бажаючи Вам многих і благословенних літ, кріпости душевної й тілесної у вашому нелегкому патріаршому служінні.


Іспола еті Деспота!
+Димитрій
Митрополит Львівський і Сокальський
Pоздрукувати матеріал