У Велику суботу Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив традиційний щорічний об'їзд храмів Львівського благочиння і вклонився Святим Господнім Плащаницям

30 квітня 2016 року, у Велику суботу, після звершення Божественної Літургії в Покровському кафедральному соборі, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив щорічний традиційний об'їзд храмів Львівського благочиння, де вклонився Святим Плащаницям Господа нашого Ісуса Христа.


Цьогоріч очільник єпархії відвідав такі храми: деканальний Княжий храм святителя Миколая Чудотворця, що на вул. Богдана Хмельницького, П'ятницький храм на Підзамче, храм всіх святих землі Української на Збоїщах, храм на честь ікони Пресвятої Богородиці "Всецариця", що на вул. Пилипа Орлика, Введенський храм смт. Брюховичі, храм Пресвятої Тройці в Рясне-1, храм Покрова Пресвятої Богородиці на Левандівці, храм Вознесіння Господнього, що на перехресті вулиць Виговського і Любінської, Благовіщенський храм на Сихові, Академічний храм святителя Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії.

У кожній відвіданій церкві Архіпастиря зустрічало храмове духовенство.

У храмі святителя Миколая - клірик храму благочинний м. Львова протоієрей Ярослав Дуда та військвий священик Андрій Дуда, у П'ятницькому храмі - настоятель протоієрей Ігор Малетич і клірики храму протоієрей Павло Вербинський та військовий священик ієрей Віталій Федюк, у храмі всіх Українських святих - настоятель протоієрей Віктор Феденьків і клірик храму протоієрей Андрій Зборовський, у храмі на честь ікони Божої Матері "Всецариця" - клірик храму ієрей Михаїл Івасейко, у Введенському храмі - настоятель ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, у Свято-Троїцькому храмі - настоятель протоієрей Ігор Курпіта та клірик ієрей Петро Курпіта, в Покровському храмі - настоятель протоієрей Олексій Скородинський і клірик протоієрей Володимир Якеляшек, у Вознесенському храмі - клірик протоієрей Валерій Кубан, у Балговіщенському - настоятель протоієрей Стефан Ольховський і клірики протоієрей Роман Хрущак та ієрей Маркіян Салабай, в Академічному храмі - братія Свято-Іоано-Золотоустівського монастиря - архімандрит Паїсій Кухарчук та ієромонах Феофіл Бліщ.

У всіх храмах Владика Димитрій, відроджуючи давню традицію, яка існувала у Львівській єпархії ще за часів приснопам'ятного митрополита Миколая Юрика, вклонився Святим Господнім Плащаницям.

Окрім того, у церкві святителя Миколая Чудотворця отець Андрій розповів Владиці Димитрію детальніше про нещодавню поїздку в зону АТО, де для учнів шкіл Донеччини і Луганщини влаштовувалися передвеликодні майстер-класи з писанкарства.

У П'ятницькому храмі Архіпастир традиційно поспілкувався з чисельною громадою вірян, яка щороку цього дня чекає на архіпастирські відвідини парафії, та звернувся з повчальним словом до служителів і сестриць храму.

У храмі всіх Українських святих Владика Димитрій ознайомився з черговим етапом будівництва нового сучасного великого храму поруч із малим тимчасовим, освячення якого заплановане на цей рік.

У храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці "Всецариця" Архіпастир вклонився також головній святині храму - Богородичній іконі "Всецариця", привезеній зі Святої Гори Афон.

У Введенському храмі Владика Димитрій поспілкувався з настоятелем отцем Ярославом про особливості передпасхальних днів і самого святкування Святої Пасхи в смт. Брюховичі. Настоятель ознайомив очільника єпархії з допомогою, яку зібрала та передала українським бійцям у зону АТО Введенська парафія.

У Покровському храмі Високопреосвященний митрополит Димитрій традиційно разом із настоятелем отцем Олексієм помолився на могилі колишнього настоятеля церкви протоієрея Петра Равлика, оглянув нові оздоблення ікон і самого храму, та поспілкувався з настоятелем про різницю в колишньому та сучасному влаштуванні життя парафії.

У Благовіщенському храмі на Сихові настоятель отець Стефан Ольховський ознайомив очільника єпархії з процесом організації при парафії школи.

В Академічному храмі Владика Димитрій ознайомився зі станом ремонтних робіт в монастирському корпусі.

Також Архіпастир запросив настоятелів окремих відвіданих церков на святкове вечірнє богослужіння в день Святої Пасхи, вручивши відповідні запрошення.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал