У Велику суботу Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого у Покровському кафедральному соборі

4 травня, у суботу Страсної седмиці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив вечірню з Божественною Літургією свт. Василія Великого у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, прот. Роман Коваль, ієрей Василій Горгут, ієрей Андрій Кочкодан, ієрей Андрій Сенів.

За богослужінням, під час звершення малого входу, Високопреосвященний митрополит Димитрій за багаторічне ревне служіння Святій Церкві, Львівській єпархії та Покровському кафедральному собору нагородив другого протодиякона собору Михаїла Батенчука черговою і найвищою нагородою для дияконського сану - правом носіння камилавки.

Під час цього останнього постового богослужіння уперше лунає звістка про Воскресіння Христове: у Євангельському читанні розповідається про те, як ангел відвалив камінь від гробу Ісусовго і засвідчив жінкам-мироносицям, що він порожній і Спасителя там нема, адже Він Воскрес, як і провіщав. Попередньо, під час читання Апостола, духовенство символічно змінює облачення з чорних постових на білі, також змінюються облачення Святої Трапези (Престолу) і жертовника, також у храмі запалюються усі світильники, а сам вихід диякона з Євангелієм з вівтаря у світло-сяйному білому облаченні символізує явлення ангела жінкам-мироносицям.

Після завершення Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив благословення хлібів і вина - поживи, яка благословляється для вжитку вірними для підкріплення тілесних сил цього дня, коли Церквою встановлено суворий піст.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал