У рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії Святійший Патріарх Філарет відвідав Пустомитівське благочиння і звершив освячення Петропавлівського храму с. Давидів

14 вересня 2014 року, у неділю 14-ту після П'ятидесятниці, початок індикту, в останній день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Пустомитівське благочиння і звершив чин великого освячення храму на честь першоверховних апостолів Петра і Павла у с. Давидів, а опісля - першу Божественну Літургію в новоосвяченому храмі.


На церковному подвір'ї Святійшого Владику зустрічали численні віряни, а діти випустили в небо голубів - символи Святого Духа і мирних прагнень українського народу.

За богослужінням Його Святості співслужив керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій і запрошені ієрархи: Високопреосвященні архієпископи Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Дрогобицький і Самбірський Яків, Сімферопольський і Кримський Климент, Преосвященні єпископи Харківський і Богодохівський Митрофан і Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії, керуючий справами Київської Патріархії, намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, Преосвященний єпископ Іоан Швець.

У числі духовенства Предстоятелю Церкви співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, благочинний Золочівського благочиння прот. Володимир Легкий, настоятель храму благочинний Пустомитівського благочиння прот. Григорій Манюк, благочинний Бродівського благочиння прот. Василій Шира, благочинний Перемишлянського благочиння прот. Олег Коваль, настоятель Успенського храму м. Самбір прот. Олександр Швець, клірик Покровського кафедрального собору прот. Ярослав Хомин, економ Львівської православної богословської академії прот. Ігор Сав'як, голова єпархіального паломницького центру "Покров" прот. Роман Мануляк та інші запрошені на урочисте богослужіння священики.

Наприкінці чину освячення духовенство та віряни звершили хресний хід церковним подвір'ям, під час якого довкола храму були обнесені святі мощі, вкладені в антимінс, а його зовнішні стіни були окроплені освяченою водою і який завершився урочистим входженням у новоосвячену церкву.

Співи богослужіння виконували чоловічий хоровий колектив "Орфей" і парафіяльний хор.

За богослужінням молилися голова Пустомитівської районної державної адміністрації Роман Филипів і голова Давидівської сільської ради Ігор Хрунь.

Участь у Патріаршій Літургії взяли понад 5 тисяч вірян.

Наприкінці Літругії Предстоятель виголосив проповідь.

У свою чергу зі словом подяки за візит, звершене освячення і Божественну Літургію на адресу Предстоятеля звернувся настоятель парафії.

За звершене будівництво величного храму і таким чином вагомий внесок у відроження духовності в Україні Святійший Патріарх Філарет нагородив прот. Григорія Манюка високою церковною відзнакою - орденом великомученика Юрія Переможця.

Також Святійший Владика відзначив меценатів і будівничих храму: Романа Греня орденом Христа Спасителя, Тараса Греня і Григорія Фуртака орденами святителя Миколая Чудотворця, Михайла Бушка і Степана Щербу орденами архістратига Божого Михаїла, а також Степана Клюфаса, Ігоря Хруня, Богдана Глова, Енера Озгюра, Ганну Комар, Михайла Булика, Надію Кельбасович благословенними патріаршими грамотами.

Насамкінець Святійший Владика наділив першосвятительським благословенням учасників богослужіння.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал