У неділю 4-ту Великого посту керуючий єпархією звершив Літургію у Покровському кафедральному соборі і рукополижив у дияконський сан псаломщика Василія Іванківа

30 березня 2014 року, у неділю 4-ту Великого посту, пам'ять прп. Іоана Ліствичника і прп. Олексія, чоловіка Божого, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської, у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: ключар собору прот. Павло Кочкодан, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, головний редактор православної інтернет-радіостанції єпархії "Град Лева" прот. Віктор Кайда, ієрей Михаїл Лещишин, ієрей Сергій Кирилюк, ієрей Маркіян Салабай.

За богослужінням молилися прот. Ярослав Хомин і проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак.

На малому вході Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив ієрея Михаїла Лещишина черговою богослужбовою нагородою - наперсним хрестом.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Під час богослужіння на ектеніях були піднесені особливі прохання про захист України від ворожих сил, що нападають на неї.

Наприкінці потрійної ектенії Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу, самостійно укладену на підставі відповідного чинопослідування, взятого з требника свт. Петра Могили, митрополита Київського.

Ця молитва була подана для розгляду Святійшому Патріарху Філарету і Предстоятель дав своє благословення для її загальноцерковного вжитку.

Також під час Літургії, після Євхаристійного канону, після попереднього постригу у читці та іподияконської хіротесії, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукоположив у дияконський сан псаломщика храму Вознесіння Господнього м. Львова Василія Іванківа.

Після завершення Літургії Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням учасників богослужіння.

Сьогодні ввечері Високопреосвященний митрополит Димитрій звершить вечірню з читанням канону з акафістом Божественним Страстям Христовим у Покровському кафедральному соборі (початок богослужіння о 18:00).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал