У неділю 30-ту після П'ятидесятниці очільник єпархії звершив Літургію в храмі Пресвятої Тройці с. Малі Грибовичі і рукопоклав у сан священика диякона Володимира Пилипа

23 грудня 2018 року, в неділю 30-ту після П'ятидесятниці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з архіпастирським візитом відвідав Жовківське благочиння, де у Свято-Троїцькому храмі на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.

Перед входом до храму Високопреосвященного митрополита Димитрія зустріли із запашним короваєм.

Вітальним словом митрополита Димитрія у церкві зустрів ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-митрополите! Уже стало традицією що на завершення календарного року Ви піднімаєтеся на цю Гомолецьку гору щоб принести Богові щиру подяку за прожитий рік і випросити благословення Божого на нове літо, літо благоприятне. Сьогоднішній Ваш візит на нашу парафію є особливий, і можемо його назвати сторичним, тому що Ви піднімаєтеся на цю гору щоб тут подячно принести жертву Богові за всі ті благодіяння які Бог зіслав на всіх нас; Ви піднімаєтесь на цю гору як архієрей Вселенської православної церкви; Ви піднімаєтесь на цю гору щоб утвердити і сказати людям те, що вони тридцять років чекали, тому що саме ці люди тридцять років тому назад йшли за голосом своєї віри, йшли за голосом свого священика, і зберегли православну віру у своєму серці. І кожен хто як міг наближав цей день у радості, яким ми завжди в оці останні дні переживаємо: хтось молився, хтось дав свою лепту для будівництва цього храму, і багато храмів у нашій Україні, а хтось просто вірив у те, що цей час наступить і ми всі станемо єдиними у Вселенській православній церкві. Ми приносимо подяку Богові, нашому Святійшому Патріарху Філарету, за Його таку тяжку працю, і Вам, дорогий Владико, за те що Ви утверджували усі ті роки нас у вірі. Ті люди просять сьогодні Вас принести подячну жертву Богові, просять молитви за них, і хотіли б почути від Вас слова святого Євангелія: «Віра твоя спасла тебе!». З радістю вітаємо Вас, дорогий Владико, і запрошуємо Вас звершити цю святу літургію. Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії, настоятеля Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, митрофорний протоієрея Ярослав Ощудляк; благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда; декан Жовківського благочиння протоієрей Стефан Кіндрат; настоятель Свято-Троїцького храму в Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта; настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич; настоятель храму всіх святих землі Української протоієрей Віктор Феденьків; сотрудник Свято-Миколаївського Княжого храму протоієрей Петро Політило, настоятель храму Пресвятої Тройці на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі протоієрей Андрій Ощудляк; викладач кафедри церковно-історичних та практичних дисциплін ЛПБА протоієрей Іоан Гарат; протоієрей Степан Пилип (Володимир-Волинська єпархія); протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семен Пігура.

Співи Літургії виконував парафіяльний хор Введенського храму смт. Брюховичі (регент - Володимир Бачмага).

Під час Літургії, після великого входу, Високопреосвященний митрополит Димитрій рукопоклав на священика студента 4-го курсу ЛПБА диякона Володимира Пилипа.

Після прийняття духовенством Таїнства Причастя Архіпастир звернувся до нововисвяченого священика з настановчими словами щодо його майбутнього служіння.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

Опісля зі словом подяки за відвідини парафії на адресу очільника єпархії звернувся ректор ЛПБА, - протоієрей Ярослав Ощудляк:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Складаю на Ваші святительські руки слова щирої подяки за цю звершену Вами Божественну літургію і за цю молитву яку Ви піднесли Богові за всіх нас; молитву подяки за всі ті благодіяння, які не тільки наша парафія отримала, але й вся Україна, і особливо за цей неоціненний дар який ми отримали від Вселенського Патріарха – Незалежність Української православної церкви. До цього благословенного дня ми йшли дуже багато років, ми йшли тернистим шляхом; і ті люди, як я говорив на початку, молилися, будували храми, просили Бога і я радий за них що вони утвердилися у вірі, що дорога яку накреслили тоді, 30-ть років тому назад, була не помилковою, але істиною і правдивою. Я дякую Вам за ці слова науки, яку Ви щойно промовили до нас і розповіли про всі ті події які передували на Об’єднавчому соборі і визнанню Української православної церкви Вселенським православ’ям.

У сьогоднішній день я хотів б побажати для Вас, від імені собору священиків, від імені тих присутніх людей які сьогодні молилися разом з Вами, - насамперед здоров’я, щедрого Божого благословення у Ваших архіпастирських трудах, щоб все те про що Ви мрієте у Новому році було здійснено Вами, щоб цей рік який наступає був роком милості Божої на Вас і для нашої святої Православної Української Церкви. Пам’ятайте завжди про те що Ви не один, бо Ви один, сім’ї не маєте, дома, як кажуть, в келії, стою перед іконою але Вам за плечима стоїть Ваше духовенство і Ваша паства яка любить і сердечно шанує Вас. І в знак нашої щирої молитви просимо прийняти від нас цю святу просфору за якою ми молилися за Ваше здоров’я, а як вияв нашої любові прийміть оці квіти нехай завжди вони прикрашають Ваше життя. Іс полла еті Деспота!».

Насамкінець протодиякон Семен Пігура виголосив многоліття.

Наприкінці відвідин парафії Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал