У неділю 28-му після П'ятидесятниці очільник єпархії відвідав Пустомитівське благочиння та звершив Божественну літургію у Свято-Духівському храмі с. Оброшине

17 грудня 2017 року, в неділю 28-му після П'ятидесятниці, день пам'яті великомучениці Варвари і мч. Юліанії, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав Пустомитівське благочиння, де звершив урочисту святкову Божественну Літургію у Свято-Духівському храмі с. Оброшино.


Вітальним словом Архіпастиря, в притворі церкви, зустрів настоятель храму протоієрей Андрій Лотоцький:

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, Пустомитівський районний благочинний протоієрей Григорій Манюк, клірик Академічного храму ЛПБА протоієрей Іван Гарат, настоятель Воскресенського храму с. Желдець (Кам'янка-Бузьке благочиння) протоієрей Іван Гунько, проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, благочинний академічного храму м. Львова протоієрей Назарій Лозинський, настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці с. Великополе ієрей Роман Якимовський.

Співи богослужіння виконував парафіяльний хор.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

Від імені Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Високопреосвященний митрополит Димитрій нагородив високою церковною відзнакою - медаллю "За жертовність і любов до України":

  • Волбляка Назарія Романовича.
  • Колбльовського Руслана Івановича.
  • Копанишина Миколу Васильовича.

З нагоди свята, Високопреосвященний митрополит Димитрій, за понесені труди, відзначив меценатів та найактивніших парафіян, які спільно працювали над будівництвом храму, благословенними архиєрейськими грамотами:

  • Брюхань Володимир Володимирович, - голова церковного комітету храму Святого Духа с.Оброшино.
  • Марія Іванівна Рибак.
  • Шуптар Ігор Володимирович.
  • Рибак Іван Іванович.
  • Шинкарук Петро Миколайович.
  • Майорова Марія Петрівна.

У свою чергу, зі словом подяки на адресу Владики Димитрія за візит та звершене богослужіння звернувся настоятель парафії:

"Ваше Високопреосвященство! Всечесні отці! Дорогі браття і сестри! В цю святкову урочисту мить, закінчення святої літургії, я, дорогий Владико, хочу подякувати Вам за спільну молитву у нашому святому храмі. Особливо виражаємо подяку за те, що Ви сьогодні приїхали у с. Оброшино і відсвяткували разом з нами цю спільну церковну подію, - 1711 років з дня мученицької кончини великомучениці Варвари. Сьогодні, у Золотоверхому Києві, во главі зі Святійшим Патріархом і багатьма архієреями, звершується ця святкова служба і Ви, очевидно, мали бути присутні біля Святійшого Патріарха, але Ваше турбота і піклування до своєї єпархії засвідчила Вашою присутністю тут. Тому, я щиро складаю Вам подяку, дорогий Владико, і бажаємо всім вам: здоров’я, Божого благословення, миру, радості, довгих років життя і щоб Ви цей храм відвідували ще багато-багато разів та кожного разу, щоб ми змогли приготовитися і зустріти Вас. А в знак спільної молитви, любові, прийміть цю святу просфору і ці прекрасні білі квіти! І ще від нас такий прийміть дарунок – митру, нехай буде для Вас духовною окрасою для служіння в інші свята. Іс полла еті Деспота!".

Після завершення Літургії, Владика Димитрій, звершив чин освячення хреста на церковному подвір'ї.

На завершення візиту Владика Димитрій наділив архипастирським благословенням учасників богослужіння та став до спільного пам'ятного фото з духовенством і громадою парафії.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

Pоздрукувати матеріал