У неділю 2-гу Великого посту Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого в Покровському соборі

8 березня 2015 року, в неділю 2-гу Великого посту, день пам'яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського, і Собору всіх преподобних отців Києво-Печерських, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської, в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.

Перед початком богослужіння Високопреосвященний митрополит Димитрій зустрівся з групою бійців 14-ої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Військовослужбовці на чолі із заступником командира з виховної роботи - військовим капеланом, священиком Волинської єпархії протоієреєм Миколаєм Гінайлом, - перед відправленням на Схід України в зону проведення антитерористичної операції прибули до Покровського кафедрального собору, щоби отримати архіпастирське благословення Владики Димитрія на гідне несення служби Україні та її народові.

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: протоієрей Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, протоієрей Андрій Рудик, головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда, голова єпархіального Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій ієрей Сергій Кирилюк.

За богослужінням молилися ключар собору протоієрей Павло Кочкодан і завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

Під час потрійної ектенії, згідно з благословенням Владики Димитрія, протодиякон виголосив прохання про Боже змилування над військовополоненою Надією Савченко.

Окрім того, Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву до Пресвятої Богородиці на честь Її ікони "Львівська Одигитрія" про захист Галицького краю та всієї України від ворожої навали.

Після завершення богослужіння Владика Димитрій наділив архіпастирським благословенням його учасників.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал