У неділю 13-ту після П'ятидесятниці Високопреосвященний митрополит Димитрій відвідав Старосамбірський район і звершив освячення нового храму на честь Богоявлення у с. Раково

22 вересня, у неділю 13-ту після П'ятидесятниці, перед Воздвиженням, післясвято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав Старосамбірський район, де у с. Раково звершив чин великого освячення нового храму на честь Святого Богоявлення.

Будівничим храму був приснопам'ятний протоієрей Павло Орявський, який спочив у Бозі 6 липня цього року, не дочекавшись його освячення. З огляду на те, що парафія, якою опікувався о. Павло знаходиться на юрисдикційній території Дрогобицької єпархії, питання про її приналежність у майбутньому було винесено на розгляд Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Рішенням Синоду від 27 липня, з огляду на одноголосне бажання громади, парафії с. Раково було визначено належати до Львівської єпархії.

Наказом керуючого Львівською єпархією настоятелем храму було призначено ієрея Ігоря Гаду - зятя покійного о. Павла, а датою освячення храму визначено було 22 вересня 2013 року.

Відтак було звершено чин освячення храму, а після його завершення - першу Божественну Літургію в новоосвяченому храмі.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, прот. Адрій Ощудляк, настоятель храму ієрей Ігор Гада, ієрей Андрій Кочкодан, духовенство Самбірського та Старосамбірського благочинь Дрогобицької єпархії.

Під час звершення малого входу Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто возвів ієрея Ігоря Гаду у сан протоієрея.

Співи богослужіння виконував Академічний хор ЛПБА.

Участь у Літургії взяли сотні вірян із навколишніх сіл.

Наприкінці Літургії Архипастир звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом.

У свою чергу, зі словом подяки на адресу Владики Димитрія за візит та звершене богослужіння звернувся настоятель парафії.

Також Високопреосвященний митрополит Димитрій за понесені труди у будівництві та оздобленні храму відзначив меценатів та найактивніших парафіян високими церковними нагородами - орденами і благословенними архиєрейськими грамотами.

Після Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив заупокійну літію на могилі новопреставленого протоієрея Павла Орявського на церковному подвір'ї.

На завершення візиту Владика Димитрій наділив архипастирським благословенням учасників богослужіння.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал