У неділю 13-ту після П’ятидесятниці Митрополит Димитрій відвідав Кам’янка-Бузьке благочиння, де звершив Божественну Літургію в Воскресенському храмі с. Дідилів

6 вересня 2020 року, в неділю 13-ту після П’ятидесятниці, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав Свято-Воскресенський храм села Дідилів, Кам’янка-Бузького району, де звершив Божественну літургію та чин освячення наріжного каменя під побудову майбутньої церкви.


Перед входом до храму Високопреосвященного митрополита Димитрія віншуванями привітали юні парафіяни, які піднесли владиці запашний коровай.

Щирим і теплим словом архіпастиря зустрів настоятель храму протоієрей Іван Бачало:

«Ваше Високопреосвященство! Високопреосвященніший Владико! Сьогодні Ви увійшли у цю невеличку церковку, яка очікувала Вас як пастиря щоби подати своє пастирське благословіння своїм вірним синам і донькам Української Православної Церкви. І сьогодні вони отримують від Вас благословіння. Тож Владико благословіть і помоліться за усіх нас. Іс полла еті Деспота!».

За мить розпочалася Божественна Літургія, яку очолив митрополит Димитрій у співслужінні: секретаря єпархіального управління, настоятеля Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митр. прот. Володимира Бачинського; декана Кам’янка-Бузького благочиння, настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Велике Колодно і Свято-Іллінського храму с. Колоденці митр. прот. Ярослава Шикули, настоятеля Воскресенського храму с. Дідилів митр. прот. Івана Бачала та запрошеного духовенства Кам'янка-Бузьського району; протодиякона Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова.

Співи богослужіння виконував Академічний хор Львівської православної богословської академії під керівництвом Декана богословського факультету ЛПБА протоієрея Назарія Лозинського.

Після причастя на закінчення Літургії з повчальним словом до парафіян звернувся митрополит Димитрій.

З нагоди архіпастирських відвідин та за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою Високопреосвященний митрополит Димитрій від імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія відзначив настоятеля Воскресенського храму с. Дідилів протоієрея Івана Бачала хрестом з оздобами з іменним предстоятельським надписом.

Зі словом подяки до митрополита Димитрія за відвідини Воскресенської парафії с. Дідилів звернувся настоятель храму протоієрей Іван Бачало:

«Ваше Високопреосвященство, наш дорогий Владико! Сьогодні Ви увійшли в церкву немов у цей Божий виноградник, щоби подати своє пастирське благословення вірним синам і донькам, які прийшли сьогодні зустріти Вас. Вони чекали пів року цієї зустрічі, і сьогодні вона відбулась на такому духовному рівні любові до Бога, великої шани до Вас, Ваше Високопреосвященство. Життя людини подібне до тих виноградарів, які занедбали, так як Ви уже сказали, цей наріжний камінь де сьогодні Вами буде посвячено цей наріжний камінь. Я дякую Вам за цю велику нагороду, щоби Господь благословив Вас ще довго-і-довго засівати ті зерна любові, парафіяни щоб мали любов до Вас як до доброго пастиря. Нехай Господь благословляє Вас, укріпляє в щасті і здоров’ї на Многая і благая літа! Іс полла еті Деспота!».

На завершення митрополит Димирій разом з духовенством урочисто звершили чин освячення наріжного каменя під побудову майбутнього храму. Місце це розташоване поруч із старим Свято-Воскресенським храмом, в якому станом на сьогодні почергово моляться дві громади - православна і греко-католицька.

Високопреосвященний митрополит Димитрій окропив освяченою водою місце будівництва церкви, поклонний хрест, наріжний камінь, а також духовенство і вірян.

Насамкінець Богослужіння було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал