У неділю 1-шу після П'ятидесятниці Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив Божественну Літургію у Покровському кафедральному соборі

15 червня 2014 року, у неділю 1-шу після П'ятидесятниці, день пам'яті всіх святих від віку прославлених, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, головний редактор православної інтернет-радіостанції єпархії "Град Лева" прот. Віктор Кайда.

За богослужінням молились клірики собору: ключар прот. Павло Кочкодан і прот. Ярослав Хомин.

Після Євангельського читання Архіпастир виголосив проповідь.

У проповіді Владика Димитрій зокрема закликав до постійної молитви за мир в Україні та присвятити Петрів піст, що розпочнеться у понеділок, 16 червня, посиленій молитві за спокій душ загиблих воїнів та мирних жителів і за мирне небо над Українською державою.

Наприкінці потрійної ектенії Високопреосвященний митрополит Димитрій прочитав молитву, що читається під час Літургії чи молебного співу у дні неспокою та нашестя ворогів на державу і Батьківщину нашу, самостійно укладену на підставі відповідного чинопослідування, взятого з требника свт. Петра Могили, митрополита Київського.

Також протодияконом була виголошена заупокійна ектенія, під час якої були поіменно згадані всі 49 загиблих - військовослужбовці та члени екіпажу, - що перебували на борту літака ІЛ-76, збитого над Луганським аеропортом.

Після завершення Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій у співслужінні духовенства звершив заупокійну літію за загиблими військовослужбовцями і екіпажом літака ІЛ-76.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал