У день випуску бакалаврів і магістрів очільник єпархії звершив урочисту Літургію в Академічному храмі свт. Іоана Золотоустого ЛПБА

4 червня 2015 року Львівська православна богословська академія святкувала випуск бакалаврів та магістрів богослів'я. З нагоди святкового дня в житті духовної школи в Академічному храмі святителя Іоана Золотоустого була звершена врочиста Божественна Літургія. Очолив відправу Літургії очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.


Вітальним словом у притворі храму Архіпастиря зустрів ректор Академії протоієрей Ярослав Ощудляк:

"Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш Владико-Митрополите! У сьогоднішній радісний і щасливий день для випускників і викладачів Львівської православної богословської академії благодать Святого Духа нас зібрала в цьому Академічному храмі, щоби принести подячну молитву Богові за черговий завершений навчальний рік і попросити в Бога благословення на наступні місяці і роки навчання в цьому духовному закладі.

Ми, всі разом тут зібрані, висловлюємо почуття синівської радості, що не залишилися сьогодні сиротами, а з нами є наш Архіпастир, і ми щиро просимо Вас піднести святительську молитву до Господа, щоби Він Своєю щедрою десницею благословив випускників, щоби подав здоров’я їхнім батькам, щоб укріпив усіх викладачів нашої Академії на подвиг доброго служіння Українській Православній Церкві Київського Патріархату і всьому українському народу. А Вас як нашого духовного батька ми вітаємо немеркнучими і вічно живими словами: благословен грядий во ім’я Господнє! Іс полла еті Деспота!"

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, ректор Академії протоієрей Ярослав Ощудляк, проректор протоієрей Михаїл Сивак, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, економ протоієрей Ігор Сав’як, завідувач кафедри церковної історії протоієрей Петро Політило, секретар кафедри Священного Писання протоієрей Андрій Лотоцький, благочинний академічного храму протоієрей Назарій Лозинський, завідувач кафедри Священного Писання диякон Роман Якимовський, а також викладачі Академії та випускники магістратури у священному сані, зокрема намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах (Радивилівське благочиння Рівненської єпархії) ігумен Софроній Бордюк, насельник монастиря ієромонах Онуфрій Ляда, клірик Академічного храму ієрей Назарій Гнатів, клірик Свято-Миколаївського Княжого храму ієрей Андрій Дуда, клірик Свято-Георгіївського храму на Привокзальній площі ієрей Василій Харчишин.

За Літургією молилися благочинний Городоцького благочиння протоієрей роман Шак, секретар кафедри богослів'я протоієрей Любомир Хомин і завідувач канцелярії Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк.

Участь у Літургії взяли студенти і випускники духовної школи та їхні сім'ї і родини.

Співи богослужіння виконував Академічний хор (регент - Любов Кобилецька).

Після співу запричасного стиха проповідь з проповіддю до учасників богослужіння звернувся випускник магістратури Олег Костів.

Після завершення Літургії Владика Димитрій у співслужінні духовенства звершив подячний молебень, піднісши молитви до Святої Тройці та святителя Іоана Золотоустого - небесного патрона Львівської Академії.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

Pоздрукувати матеріал