У День Святого Духа митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з архипастирським візитом відвідав Свято-Троїцьку парафію, що знаходиться на Рясне м. Львова

21 червня 2021 р., у понеділок на Духів День митрополит Димитрій очолив святкові богослужіння з нагоди престольного свята в одному із найбільших храмів м. Львова, що знаходиться на Рясне.


З хлібом-сіллю зустріли парафіяни Свято-Троїцького храму – Крутень Ігор та Опанович Марта, які піднесли Владиці запашний коровай. При вході до храму архипастиря вітальним словом зустрів його настоятель та будівничий митр. прот. Ігор Курпіта:

«Слава Ісусу Христу! Вітаємо Вас, Ваше Високопреосвященство, на нашій парафії. Два роки перерви, і минулий празник був такий яко осиротівший, бракувало нашого архіпастиря. Сьогодні ми всі чекаємо Вас щоб Ви сотворили молитву, за нас грішних, за всіх хто до тої церкви ходить, за наш український народ, за воїнів які боронять і дають нам можливість сьогодні спокійно молитися до Бога, і хай Владико Бог кріпить Ваші сили, щоб і надалі мудро керували єпархією і були тим нашим порадником-учителем, духовним наставником, яким і є зараз. Іс полла еті деспота!»

За мить розпочалася Божественна Літургія, яку очолив митрополит Димитрій у співслужінні: секретаря єпархіального управління, настоятеля Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці" протоієрея Володимира Бачинського; ректора Львівської православної богословської академії протоієрея Ярослава Ощудляка, настоятеля Свято-Введенського храму м. Львів-Брюховичі; Львівського декана протоієрея Ярослава Дуди, сотрудника Свято-Миколаївського храму м. Львова; митр. прот. Ігоря Курпіти, настоятеля Свято-Троїцького храму; проректор Львівської православної богословської академії, ключар Свято-Покровського кафедрального собору прот. Михаїла Сивака; настоятеля Свято-Преображенського храму с. Суховоля, Городоцького деканату і за сумісництвом сотрудника Свято-Троїцького храму, що на Рясне м. Львова протоієрея Івана Пузиря; настоятеля церкви св. арх. Михаїла с. Романів, Перемишлянського деканату і за сумісництвом сотрудника Свято-Троїцького храму, що на Рясне м. Львова протоієрея Василя Маркевича; сотрудника Свято-Троїцького храму, що на Рясне м. Львова прот. Петра Курпіти; протодиякона Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Семена Пігури; протодиякона ЛПБА Семена Пугіри.

Велично співав хор храму.

За малим входом Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив сотрудника храму протоієрея Петра Курпіту черговою богослужбовою нагородою – хрестом з оздобами.

Після причастя на закінчення Літургії з повчальним словом до парафіян звернувся митрополит Димитрій.

З нагоди архіпастирських відвідин та за заслуги перед Українською Православною Церквою й побожним народом Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив церковними відзнаками фундаторів та будівничих храму і найбільш діяльних членів парафіяльної громади:

З благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія:

Орденом великомученика Юрія Переможця

  • Руднев Андрій Анатолійович

Орденом рівноапостольної княгині Ольги:

  • Костик Ольга Петрівна

Благословенною грамотою:

  • Романюку Дмитру Дмитровичу
  • Гринчаку Степану Івановичу

Насамкінець з подячним словом до владики Димитрія, отців, що брали участь у соборному богослужінні, хористів, парафіян та гостей престольного звернувся настоятель храму митр. прот. Ігор Курпіта:

"Ваше Високопреосвященство, дорогий і улюблений Владико Димитріє, Ми всією громадою вітаємо Вас у нашому храмі, Ви сьогодні з нами, як наш Архіпастир, і ми разом молимося Всемилостивому Господу, просимо у Нього благодаті Духа Святого, щоб ми надалі були під рукою Божою, щоб Бог був з нами, а ми були з Богом, і тоді напевно ніхто не зможе бути проти нас. Я вітаю усіх священиків, які сьогодні приїхали на це величне богослужіння, і бажаю щоб Всемилостивий Господь Вам Владико, і нам священникам і усім парафіянам святого храму цього, всім людям, гостям сьогоднішнього празнику, дарував усім мир, кріпив нас, щоб ми могли послужити ще Богові і людям, щоб ми щиро і жертовно проповідували слово Боже, приносили безкровну жертву, люди чули наш голос, за нами йшли, і наша церква Христова росла і кріпла. Бо якщо раніше нам хтось міг щось закинути, то сьогодні Православна Церква України є в диптиху Вселенських православних церков, і за це ми також дякуємо Богові, що Він зглянувся на нас, і вірую, силою і дією, зцілив нас від того ярма яке нам накинули наші недобрі сусіди. І тому сьогодні ми радіємо і просимо Бога, що Він не покинув нас, а ми були гідними тої Божої ласки, а Бог з небес нехай нас благословляє, свої ласки з небес нехай посилає, на Многії і благії літа! І прийміть цю просфору в знак нашого євхаристійного єднання і хай ми завжди будемо всі як одне. Іс полла еті деспота!".

На подвір'ї храму перед Хрестом митрополит Димитрій разом з духовенством звершив освячення води, окропивши віруючих святою водою.

Опісля було виголошено многоліття всім учасникам святкового богослужіння.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал