У день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці керуючий єпархією відвідав смт. Брюховичі, де з нагоди престольного свята звершив Літургію у Введенському храмі і рукопоклав у сан диякона Юрія Лацугу

4 грудня 2019 року, в день свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архипастирським візитом відвідав смт. Брюховичі, де з нагоди престольного свята, звершив Божественну Літургію у Введенському храмі.


Вітальним словом Архіпастиря, в притворі церкви, зустрів настоятель храму протоієрей Ярослав Ощудляк:

"Ваше Високопреосвященство, дорогий і улюблений наш митрополите, сьогодні свята Православна Церква святкує одне із найвеличніших своїх двонадесятих свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Ваша брюховицька паства у цей святковий день святкує день свого престольного свята. Ми сьогодні тут усі зібрані єдиним серцем і устами, сердечно вітаємо вас – нашого архіпастиря і духовного батька і просимо увійти у цю святиню і піднести свою молитву за добрий стан святих Божих Церков, за Богом бережену країну нашу, за воїнів, які сьогодні у холоді стоїть і охороняють незалежність нашої країни. Піднести молитви за цих струджених людей, які сьогодні зустрічають вас і завжди чекають на ваше слово і благословення і отримати з ваших рук святу Євхаристію – Тіло і Кров Христові. Ми вітаємо вас як наслідника апостолів і взиваємо: «Благословен гряди в ім’я Господнє». Іс полла еті Деспота!"

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; ректор Львівської православної богословської академії, настоятеля Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, митрофорний протоієрея Ярослав Ощудляк; благочинний Львівського деканату протоієрей Ярослав Дуда; настоятель Свято-Троїцького храму житлового масиву Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта; настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич; старший викладач кафедри Цековно-історичних та практичних ЛПБА дисциплін священик Іоан Гарат; настоятель храму Всіх святих землі Української протоієрей Віктор Феденьків; сотрудник Свято-Миколаївського княжого храму м. Львова протоієрей Петро Політило,Декан богословського факультету ЛПБА, благочинний академічного храму протоієрей Назарій Лозинський; настоятель храму Пресвятої Тройці на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі протоієрей Андрій Ощудяк, настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці с. Великополе протоієрей Роман Якимовський; ієрей Ігор Турик, протодиякон Семен Пігура.

Також за богослужінням молились представник від римо-католицької церкви - отець Євген Цимбалюк.

Участь у богослужінні взяли представники місцевої влади.

Наприкінці богослужіння, Архипастир виголосив проповідь.

У свою чергу, зі словом подяки на адресу Владики Димитрія за візит та звершене богослужіння звернувся настоятель парафії:

"Ваше Високопреосвященство, я хотів би від імені пастви, подякувати Богові у Тройці Єдиному, що ми дочекались цього дня, подякувати Божій Матері за ту ласку, що сьогодні ми могли молитись разом з вами під склепінням цього величного храму. сьогодні під час богослужіння на великому вході ви пом’янули настоятеля цього святого храму. Я думаю, що люди і я розуміли про те, що ви пом’янули мене недостойного. Я ніколи себе не вважав настоятелем цього храму. мене так вчив мій духовний отець, що настоятелем храму є той Покровитель, в честь якого він є посвячений. І тому тут настоятелем храму є Божа Матір, а я з вашої волі і з волі владики Миколая Юрика, є тільки смиренний служитель Пречистої Діви Марії. Тому я складаю на ваші архіпастирські руки слова сердечної синівської подяки за те, що ви в сьогоднішній день прибули до нас, за труд вашої молитви, за це слово, яке ви так гарно сказали. Я хотів би подякувати вам, владико, за те, що ви сьогодні висвятили у цьому храмі молоденького нашого студента, і побажати отцю Юрію, щоб він завжди ставав до престолу Божого з таким страхом і трепетом, з яким він стояв сьогодні під час своєї особистої П’ятидесятниці. Я хотів би з вашого благословення, Владико, подякувати усім парафіянам і гостям, які сьогодні прийшли, щоб помолитися з вами. Я думаю, що для Божої Матері є найбільша радість, коли Вона побачила таку велику кількість причасників, які сьогодні прийшли прийняти Святі Тайни. Запевняю від імені усіх цих людей, які присутні сьогодні тут, що у цьому храмі завжди лунає молитва про вас, як нашого архіпастиря. Ми завжди пам’ятаємо, а на другий рік будемо святкувати 10 років як ви керуєте Львівсько-Сокальською єпархію. Ви прийшли на кафедру 1 серпня, а 5 серпня в честь Почаївської ікони Божої Матері ви прибули до нас у цей храм і тут звершували урочисте перше виїзне богослужіння. Тому я наперед від імені усіх людей приїхати до нас 5 серпня. Владико, від щирого серця ми усі вас вітаємо і дякуємо вам. Як знак нашої молитовної подяки, просимо прийняти цю святу просфору і ці квіти. Многая і благая літа!"

Насамкінець Митрополит Димитрій з духовенством приклались до мощів святого Андрія Первозваного.

Опісля завершення Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій у співслужінні священиків звершив водосвятний молебень та окропив мирян освяченною водою.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

Pоздрукувати матеріал