У день свята Вознесіння Господнього очільник єпархії звершив Божественну Літургію у Вознесенському храмі м. Львова

6 червня 2019 року, в день свята Вознесіння Господнього, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські візит до Вознесенської парафії м. Львова і з нагоди престольного свята звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.


Вітальним словом Архіпастиря зустрів настоятель храму протоієрей Іоан Хомин.

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий Владико! Сьогодні, благодать Святого Духа зібрала всіх нас для прославлення свята Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа. Ця благодать єднає нас через нашу віру, з святими апостолами та ангелами Божими, які були безпосередніми учасниками цієї події. Це дає нам можливість почути слова нашого Спасителя - Ісуса Христа: «іменем Ісуса Христа будемо визволятися від диявольської сили, яка оскверняє нашу людську природу»; будемо готувати себе до зустрічі із Творцем і до майбутнього життя.

Ви, дорогий Владико, - як наш святитель, як наш люблячий духовний батько, мудрий наставник, ревний служитель таїнств церкви нашої, які звершуються під дією Духа Святого і Ви сьогодні приїхали щоб звершити і очолити наше святкове богослужіння. Ми виявляємо велику радість від того, що у звершеній Вами Євхаристії ми з’єднаємося із нашим Спасителем, очистимося і освятимося для майбутнього життя.

Ми просимо Ваших святительських молитов: за нашу Батьківщину - Україну, за мир і єдність в нашій Помісній Церкві, за воїнів які захищають нашу Батьківщину, за владу і уряд, за живих і померлих наших парафіян. "Благословен хто йде во ім'я Господнє!" Іс полла еті Деспота!».

Перед початком Божественної Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій спільно з духовенством освятив престольну ікону на честь Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа.

Його Високопреосвященству співслужили: ректор Львівської православної богословської академії, настоятеля Свято-Введенського храму смт. Брюховичі, митрофорний протоієрея Ярослав Ощудляк; благочинний Львівського благочиння, сотрудник Свято-Миколаївського Княжого храму м. Львова, протоієрей Ярослав Дуда; ключар Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова протоієрей Павло Кочкодан; настоятель Свято-Троїцького храму житлового масиву Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта; настоятель храму святих апостолів Петра і Павла м. Жовква (Жовківського благочиння) архімандрит Маркіян (Каюмов); настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Старий Розділ протоієрей Василь Хомин (Дрогобицько-Самбірська єпархія); настоятель Покровського храму смт. Рудно протоієрей Ігор Щерба; настоятель Свято-Миколаївського храму смт. Великий Любінь (Городоцьке благочиння) та Різдва Богородиці м. Львова протоієрей Андрій Сідляр; настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич; Старший викладач кафедри Церковно-історичних та практичних дисциплін ЛПБА протоієрей Іоан Гарат; настоятель храму Різдва Божої Матері м. Львова протоієрей Юрій Затварський; настоятель храму Стрітення Господнього м. Львова протоієрей Андрій Тященко; настоятель храму Казанської ікони Божої Матері с. Старі Петрівці Переяславсько-Білоцерківська єпархія протоієрей Василь Хомин, сотрудник Вознесенського храму м. Львова протоієрей Валерій Кубан.

Наприкінці богослужіння Архіпастир виголосив проповідь.

У свою чергу, зі словом подяки на адресу Владики Димитрія за відвідини парафії та звершене богослужіння звернувся настоятель храму:

«Ваше Високопреосвященство! Всечесні отці! Сьогодні, ми є надзвичайно щасливі в цьому земному житті, що маємо можливість вітати у 2019-му році у місті Львові, вперше після надання нашій Православній Церкві Томосу про визнання, нашого єпархіального архієрея. Це наш святитель, який своїми молитвами і своїми чудовими богословськими проповідями має можливість в сьогоднішній день з Промислу Божого утверджувати святу Православну віру в нашому місті.

Сьогодні, Ваше Високоперосвященство, я б хотів зацитувати слова третьої молитви перед святим причастям, де згадується про наш празник: «Ти що преславним своїх Вознесінням на небо обожив нашу людську природу, дав її славу сісти праворуч Бога-Отця, через причастя святих твоїх таїн сподоби нас майбутніх вічних благ».

Ми, Ваше Високопресвященство, готувались до Вашого приїзду; ми надихалися читанням Святого Писання, в недільних днях, від дня Пасхи, про те яким чином Спаситель свідчив, ким Він є для світу, і кого ми у своєму житті проповідуємо. І Ви, сьогодні, у прекрасній своїй промові, нагадали всім нам про те, що наше земне життя, тут, на землі, є тимчасове, ми готуємося до зустрічі із Богом, а Ви для нас є тим керівником у сьогоднішній час, і для священнослужителів і для мирян, на якого ми споглядаючи ідемо за Вами, виявляємо свою віру спільно з Вами і маємо з Вами єдність, як святителем церкви Христової.

Ми Вам щиро дякуємо, Ваше Високопреосвященство, за Ваш приїзд, дякуємо за Вашу молитовну атмосферу і Ваш молитовний дух, який Ви виявили на нашій парафії; дякуємо за Ваше глибоке богословське слово, і бажаємо Вам щоб Ви у своїх святительських трудах і надалі виявляли взірець віри перед всіма нами священнослужителями і мирянами, а ми як Ваші вірні, у єднанні і служінні Богу, будемо і на далі виявляти до Вас свою любов, свою підтримку і молитовну єдність в радості. Слава Ісусу Христу! Іс полла еті Деспота!».

Після вітального слова було виголошено многоліття всім учасникам святкового богослужіння.

На завершення відвідин Владика Димитрій наділив усіх архіпастирським благословенням.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ПРОПОВІДЬ >>>

Pоздрукувати матеріал