У день свята Різдва Пресвятої Богородиці очільник єпархії відвідав Кам'янка-Бузьке благочиння і з нагоди престольного свята звершив Літургію в Різдво-Богородичному храмі м. Кам'янка-Бузька

21 вересня 2019 року, в день свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, а також вшанування ікони Божої Матері "Кам’янка-Струмилової" митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив Архіпастирські відвідини Кам'янка-Бузького благочиння, під час яких з нагоди престольного свята звершив Божественну Літургію в Різдво-Богородичному храмі м. Кам'янка-Бузька.


Перед початком Літургії духовенство звершило водосвятний молебень.

Вітальним словом Архіпастиря у притворі церкви зустрів настоятель храму протоієрей Володимир Котоус:

«Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш Владико! Сьогодні громада храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Кам’янка щиро вітає Вас, свого Архіпастиря, у нашому прекрасному мальовничому місті, яке стоїть на березі швидкоплинного Бугу. Саме тут у цьому прекрасному храмі знаходиться прекрасна чудотворна ікона «Кам’янко-Струмилова» до якої багато людей приходило із своїми болями, із своїми потребами, - книга ласк про це нам говорить; чудотворна ікона світло красується у нашому прекрасному храмі.

Сьогодні ми Вас радо зустрічаємо і просимо аби Ви увійшли до нашого святого храму, щоб Ви занесли свої щирі молитви: за наших прихожан, за нашу українську православну церкву, за наше воїнство, яке охороняє нашу країну. Тож увійдіть дорогий Владико і благословіть всіх нас. Іс полла еті Деспота!».

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, настоятель Львівського храму ікони Божої Матері "Всецариці", митрофорний протоієрей Володимир Бачинський; Кам'янка-Бузький районний благочинний настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Велике Колодно і Свято-Іллінського храму с. Колоденці протоієрей Ярослав Шикула, настоятель Різдво-Богородичного храму м. Кам’янка-Бузька прот. Володимир Котоус та запрошене духовенство Кам'янко-Бузьського району.

Співи богослужіння виконував художній парафіяльний хор під керівництвом регента Богдана Ковалюка.

За богослужінням молилася родина повікнезабутнього митр. прот. Михаїла Піха.

За малим входом Високопреосвященний митрополит Димитрій урочисто нагородив настоятеля храму протоієрея Володимира Котоуса черговою богослужбовою нагородою – правом носіння митри.

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

З нагоди престольного празнику та за заслуги перед Посмісною Українською Православною Церквою та побожним народом Високопреосвященний митрополит Димитрій відзначив церковними відзнаками фундаторів та будівничих храму і найбільш діяльних членів парафіяльної громади:

Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ст. нагороджені:

 • Слюз Андрій Ярославович;
 • Дунець Олег Ярославович;
 • Рак Борис Іванович;
 • Лиска Богдан Ярославович;
 • Костюк Володимир Миколайович;
 • Луківський Іван Іванович;
 • Мушка Мирослава Михайлівна;
 • Дмитрієва Галина Іванівна;
 • Ващук Юрій Ігорович;
 • Стельмах Наталія Петрівна;
 • Тимрук Василь Ярославович;
 • Кушинський Віктор Петрович;
 • Гончарук Володимир Віталійович.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму.

Відтак було виголошено усім присутнім "Многоліття".

Після завершення Літургії був звершений урочистий хресний хід церковним подвір'ям із Кам'янко-Струмиловою іконою Божої Матері, під час якого Владика Димитрій окропив освяченою водою духовенство, вірян і стіни святині.

Наприкінці, на центральній площі міста Кам’янка-Бузька, Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив освячення пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру Великому і святій рівноапостольній княгині Ользі.

Відтак, духовенство з парафіянами відвідали могилу митр. прот. Михаїла Піха на місцевому цвинтарі, де відбулось освячення хреста і надгробного пам'ятника на могилі колишнього настоятеля Різдво-Богородичного храму м. Кам’янка-Бузька, приснопам'ятного митр. прот. Михаїла Піха.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

Pоздрукувати матеріал