У день свята Преображення Господнього Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив відправу Літургії у Преображенському соборі м. Коломия

19 серпня 2014 року, у день свята Пребраження Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, у рамках відвідин Коломийської єпархії на запрошення її керуючого Преосвященного єпископа Коломийського і Косівського Юліана, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій очолив відправу святкової Божественної Літургії у Преображенському кафедральному соборі м. Коломия.


Його Високопреосвященству співслужили: керуючий єпархією Преосвященний єпископ Юліан, а також запрошені на святкове богослужіння ієрархи: Високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященний архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, колишній очільник Коломийської єпархії, що нині перебуває на спокої, Преосвященний єпископ Іоан.

Також Високопреосвященному митрополиту Димитрію співслужило духовенство Коломийської єпархії та клірик Львівської єпархії священик Василій Горгут.

За богослужінням молилися численні віряни.

Участь у богослужінні взяли також віряни Львівської єпархії - паломницька група парафіян екуменічної каплиці всіх святих українського народу на Скнилові, якою в часи служіння у священичому сані у Львівській єпархії опікувався Преосвященний єпископ Юліан. Паломницька група прибула на святкування з благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія і під духовним наставництвом священика Василія Горгута.

Співи Літургії виконував архієрейський хор Преображенського кафедрального собору.

Наприкінці Літургії Владика Димитрій виголосив проповідь.

Також зі словом вітання до вірян та з подякою за прийняті запрошення і візит до ієрархів звернувся очільник єпархії Преосвященний єпископ Юліан.

На знак спільної молитви Владика Юліан підніс у дар кожному ієрарху просфору, а на згадку подарував символ м. Коломия - писанку із зображенням Преображенського собору і міської ратуші.

На прохання керуючого Коломийською єпархією Високопреосвященний митрополит Димитрій від імені Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета вручив високі церковні нагороди меценатам і благодійникам єпархії.

Відтак, Марія Танасівна Гулик була нагороджена орденом святої великомучениці Варвари, а Василь Дмитрович Боднарчук, Іван Васильович Приймак і Василь Васильович Симчич - благословенними Патріаршими грамотами.

Після завершення Літургії духовенство звершило водосвятний молебень, опісля якого Владика Димитрій і Владика Юліан освятили принесення вірян - яблука, груші, виноград, сливи, персики - перші плоди нового врожаю, що традиційно приносяться цього дня до храму на освячення на знак подяки Богові.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал