У день пам'яті святителя Миколая Чудотворця очільник єпархії звершив Літургію в найстарішій церкві Львова - Княжому Свято-Миколаївському храмі

19 грудня 2015 року, в день пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, з нагоди престольного свята Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав Свято-Миколаївську парафію м. Львова і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого в Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця.


Вітальним словом Високопреосвященного митрополита Димитрія в притворі храму зустрів настоятель парафії протоієрей Володимир Хрептак:

"Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш святителю Христовий митрополите Львівський і Сокальський! Улюбленче України! Молитвениче великий! Чи є такі слова, що можуть виявити наші внутрішні сердечні почуття до Вашого святительського служіння і слова?! Ми знаємо Вас як письменника церковного, як улюбленого Владику нашого, як щирого молитвеника, патріота нашої держави України. Собор священиків видимо й отець Миколай Чудотворець, який, віримо, завжди в цьому храмі перебуває, сьгодні невидимо щиро вітають Вас у цій святині! Просимо ввійти у святеє святих і принести молитви: за Україну і весь наш побожний люд - за нас, живих, і за померлих наших братів і сестер. І щиро виголошуємо: Іс полла еті Деспота!"

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, настоятель Свято-Троїцького храму в Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Володимир Хрептак, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, настоятель П'ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич, настоятель Вознесенського храму м. Львова (перехрестя Любінська-Виговського) протоієрей Іоан Хомин, настоятель Університетського Покровського храму Львівського державного університету безпеки життєдіяльності протоієрей Роман Великий, настоятель храму всіх святих землі Української на Збоїщах протоієрей Віктор Феденьків, настоятель Покровського храму на Левандівці протоієрей Олексій Скородинський.

За богослужінням молилися клірики Свято-Миколаївського храму: протоієрей Петро Політило та ієреї Олексій Хрептак та Андрій Дуда.

Співи богослужіння виконувала Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" (регент - Дмитро Кацал).

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

У свою чергу з подячним словом з нагоди відвідин парафії та звершеного богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму протоієрей Володимир Хрептак:

"Святителю Христовий!
 Улюблений Владико наш митрополите Львівський і Сокальський! Благословіть мені і всім нам подякувати Вам і послати доземний поклін за Вашу щиру молитву, за архієрейське благословення, за Вашу проповідь!

Ми любимо Вас, бо Ви любите Христа - Пастиреначальника нашого. Ви любите й нас, Владико, за що я Вам дуже дякую. Ви відгукнулися на наше прохання і прибули на наш празник, і ми мали змогу соборно з Вами відслужити цю Літургію і з Ваших святительських рук прийняти Тіло і Кров Господа Ісуса Христа.

Від серця і від душі побожний оцей народ Божий складає Вам доземний поклін, а ми, священики, засвідчуємо Вам нашу любов і запевняємо у своїх молитвах за Вас!"

Також Високопреосвященний митрополит Димитрій за активну участь у розвитку парафії нагородив високими церковними відзнаками - благословенними Патріаршими грамотами, - Олександра Миколайовича Борщевського та Ірину Петрівну Дзьобу.

Після завершення Літургії був звершений молебень до святителя Миколая Чудотворця.

Опісля богослужління, згідно з доброю українською традицією, дітям, що молилися за Літургією, були роздані солодощі від святого Миколая.

На завершення відвідин парафії Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.


Зауважимо, Свято-Миколаївський храм м. Львова, що носить титул Княжого і є пам'яткою архітектури національного значення, розміщується на колишньому Волинському тракті та є найстарішою церквою Граду Лева. Як свідчать історичні джерела, перший храм на цьому святому місці ймовірно був збудований самим засновником Львова князем Данилом Галицьким. Пряма дорога від княжої резиденції у Високому Замку вела саме до цього храму.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Pоздрукувати матеріал